reklama

Speciály

Tetování - dnešní módní fenomén Foto:
Tetování jde skrze historii lidstva. Tetovali se otroci, vězni, pohané, křesťané a dnes se jedná o velmi módní záležitost.  
Marie Terezie - jediná žena na českém trůně Foto:
Marie Terezie proslula nejen jako vskutku plodná žena, ale i jako panovnice evropského formátu. A taky jako jediná "česká královna".  
Poslední štace před smrtí - operační sál Foto:
Modrý kód není jen název seriálu, ale mezinárodní "hláška" znamenají urgentní zásah lékaře při naprosto krizové situaci. Modrý kód vám může zachránit život.  
Velikonoční kuřátko Foto:
Co všechno víme o Velikonocích?  
Mongolská žena trýzněná v dřevěné krabici Foto:
Myslet si o člověku, že je tvorem civilizovaným, jenž dokáže vstoupit na Měsíc i operovat srdce, je ve světle brutálních mučících technik jdoucí skrze staletí představa možná příliš idealizovaná.  
Ohňostroj nad Operou v Sydney Foto:
Je dobré nezapomínat minulost svou a poučit se z minulosti cizí.  
Vrah. Masový vrah! Foto:
Kdo bude sériovým vrahem? Psychologové tvrdí, že dopředu se to odhadnout nedá. Přesto se čas od času takovéto lidské monstrum vyskytně. Známe je i od nás.  
Šimpanzí sněm Foto:
Podobají se nám víc, než si myslíme. Jsou učenliví, používají nástroje a – vedou mezi sebou nelítostné války. Na rozdíl od našich předků šimpanzi v Africe zůstali a to se může stát jejich zhoubou....  
Donald Trump - nový prezident USA Foto:
Donald Trump se stavá novým "vládcem" USA. Co všechno předcházelo jeho zvolení? A jaký vlastně je?  
Expertní rekonstrukce neandrtálce Foto:
V údolí Neanderthal objevil při jedné ze svých procházek profesor Carl Fuhlrott roku 1856 dělníky vyhazující při práci v kamenolomu zbytky lidské kostry. Opatrně nález co nejvíce zkompletoval a...  
Betlém Pražský hrad Foto:
K Vánocům se váže spousta mýtů a pověr sahající od betlému po jídelníček. Co jsou to vlastně Vánoce?  

reklama