reklama

V jihoamerické džungli našli archeologové zbytky zcela neznámé civilizace!

Zní to jako z Indiana Joense, ale je to realita... Foto: Zní to jako z Indiana Joense, ale je to realita...Foto: All

V honduraské džungli se našly zbytky dávné civilizace

Archeologové našli v husté džungli v Hondurasu desítky artefaktů na místě, kde předpokládají, že kdysi vzkvétala dvojice měst patřících k dávné civilizaci. S odvoláním na šéfa místního antropologického ústavu o tom dnes informovala agentura Reuters.

Předměty, které archeologové ve východohonduraské oblasti La Mosquitia našli, svědčí o civilizaci s pokročilými uměleckými a inženýrskými schopnostmi. Zároveň se liší od nálezů z dávných mayských měst, která v této oblasti také byla, řekl šéf národního antropologického a historického ústavu Virgilio Paredes.

"Nikdo tam nebyl více než 600 let," poznamenal Peredes k místu, kde se našly nové artefakty.

Džungle La Mosquitia leží asi 320 kilometrů severovýchodně od honduraského hlavního města Tegucigalpy. Tým specialistů z USA a Hondurasu tam identifikoval 52 objektů včetně převážně pod zemí pohřbených kamenných soch připomínajících muže a jaguáry, a také zbytky pyramidy a dalších staveb.

Jméno předkolumbovské civilizace, která zmíněné stavby v letech 1000 až 1200 našeho letopočtu vybudovala, zatím zůstává neznámé.

ČTK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Článek

Hákový kříž v Kazachstánu Foto:

Nová Nazca? Archeologové objevili v Kazachstánu obří hákové kříže!

Přes 50 doposud neznámých obrazců viditelných jen z výšky odhalili archeologové v Kazachstánu. Využili k tomu jen Google Earth…

 

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVdavinci 1. díl - Obrázek 3 Foto:
21.35

reklama