UFO v Británii: Nové důkazy

UFO v Británii: Nové důkazy

O pořadu

Už po celá desetiletí se lidé snaží najít důkaz o existenci mimozemského života. Důkazy se ovšem nenacházejí ve hvězdách, ale v přísně střežených trezorech britského ministerstva obrany, kde jsou uloženy tisíce hlášených případů UFO. Některé z nich dodnes nebyly vysvětleny. Dnes, po desítkách let, jsou spisy odtajněny a předány k přezkoumání odborníkům. Budou záhadné, tajemné a těžko uvěřitelné příběhy konečně vysvětleny?

V roce 1952 založila britská vláda jednotku, jejímž úkolem byl výzkum a vyšetřování fenoménu UFO. Tento projekt trval až do roku 2009. Jeden z bývalých členů UFO týmu byl i zvláštní agent Nick Pope. Experti, skeptici i zastánci UFO se dohadují o tom, co ministerstvo obrany ve svých trezorech tajilo. Nyní mají očití svědci možnost seznámit svět se svými příběhy.

případ: Sblížení – 6. ledna 1995 oznámili dva zkušení piloti Beoingu 737, že se během letu setkali s neidentifikovatelným létajícím objektem. Zářící kuželovitý předmět se přiblížil velkou rychlostí a velmi blízko, piloti počítali se srážkou, předmět ale nakonec letadlo minul. Piloti měli nejprve strach, že je budou lidé považovat za blázny a přijdou o práci, nakonec se však rozhodli podat oficiální hlášení o sblížení letadla s neidentifikovatelným létajícím objektem. Šetření ukázalo, že radary v blízkosti Boeingu žádný objekt nezachytily, vyloučen byl bezmotorový kluzák, kometa i meteorit. Vyšetřovatelé zvažovali možnost, že se jednalo o vojenskou nebo vládní operaci, tuto teorii však nedokázali ověřit, navíc je dost nepravděpodobné, že by se tajná vojenská akce nebo špionáž prováděla poblíž rušného letiště. Vyšetřovatelé uzavírají případ s tím, že piloti něco viděli, povaha a identita objektu však zůstává neznámá. Spekulovat o mimozemských aktivitách není v kompetenci skupiny, případ byl proto předán vládnímu oddělení pro výzkum UFO.

Archivy britského ministerstva obrany, tisíce hlášených případů UFO, fascinující nově odhalené případy