Podmořská dobrodružství: Výprava za žralokem bílým

Podmořská dobrodružství: Výprava za žralokem bílým

O pořadu

Je to jedno z největších úskalí při zkoumání oceánů: Jak se dostat co nejblíže k podmořskému život, ale zároveň ho nenarušit? Frederic Buyle zná odpověď – hloubkový potápěč, který se dokáže na jedno nadechnutí dostat do padesátimetrové hloubky a vydržet tam až čtyři minuty. Tato nehlučná metoda mu umožňuje přiblížit se i k těm nejplašším tvorům. V této dokumentární sérii navíc spojí síly se zkušenými biology a kameramanem Christanem Petronem, který pracoval na slavném filmu Magická hlubina. Výsledkem jsou nádherně nasnímaná podmořská dobrodružství, která nás zavedou do Středomoří, Polynésie či Mexika.

V tomto díle: Tým biologů a hloubkových potápěčů se chystá k ostrovu Guadalupe, který je proslulý výskytem velkých žraloků bílých. Trojice freediverů se k nim pokusí dostat co nejblíže a pořídit jedinečné záběry. Chtějí vyvrátit mýlku, že jde o krvelačná monstra…

Skvělé nasnímané výpravy pod hladinu, hloubkové potápění, které umožňuje poznat podmořský svět zblízka, kameraman Magické hlubiny.