reklama

ZOOM zve na perfektní filmový festival - vydejte se na legendární BANFF!

Banff 2014 Foto: Banff 2014Foto: All

Banff Mountain Film Festival je mezinárodní filmová soutěž, kde jsou k vidění ty nejlepší snímky světa spojené s horskou tématikou.

Filmový festival je vyvrcholením několika událostí včetně knižního festivalu a fotografické soutěže. Všechny tyto události se dějí vBanff Centre pod patronací jedné z hlavních kanadských kulturních a vzdělávacích institucí Mountain Culture.

V České republice se uskuteční v Praze ve čtvrtek 19. listopadu od 17.00 v Kině Aero a ve Špindlerově mlýně v sobotu 19. prosince od 16.00 v Harmony Club Hotelu.

Doprovodný program:

Praha – současná legenda volného lezení Tommy Caldwell

Špindlerův mlýn – Petr Horký a jeho cesta na severní pól

Festival poprvé začal v roce 1976 a od té doby probíhá každý rok první listopadový víkend v malém horském městečku Banff, které se nachází na západu Kanady v provincii Alberta asi 130 km západně od Calgary. Město dalo jméno i nejstaršímu kanadskému národnímu parku (Banff National Park), který ho obklopuje a který je součástí dědictví UNESCO v rámci kanadských parků Skalistých hor.

Každoročně se do soutěže přihlásí asi 300 filmů z více než 35-ti zemí světa. Jsou mezi nimi snímky pořízené vysokoškolskými studenty i profesionálními týmy spolupracujícími se společnostmi jako je BBC a National Geographic. Komise do finále předem vybere zhruba 55 snímků, které se na festivalu promítnou. Mezinárodní filmová porota vybere nejlepší filmy a udělí jim ceny v osmi kategoriích: Velká cena, Lezení, Horské sporty, Horské prostředí, Kultura v horách, Krátký film s horskou tematikou (pod 15 minut) a Hraný film s horskou tématikou. Obecenstvo rozhodne o vítězi Ceny publika.

Jakmile skončí filmový festival v Banffu, vstupují nejlepší snímky na světové turné - Banff Mountain Film Festival World Tour. Na každé jeho zastávce vybírá pořadatelská organizace ty filmy, které nejlépe odpovídají místním zájmům.

BANFF_BANNER_Praha_500x500pix Foto:

 

Turné začíná svou cestu na počátku listopadu v severní Americe, kde ho navštíví více než 100 tisíc lidí při 250 projekcích ve 175 městech. Největší návštěvnost má Sherbrooke a Quebec s 1600 návštěvníky na jedné projekci, dále pak Thunder Bay, Ontario, nebo Salt Lake City. Kromě Severní Ameriky navštíví festival chladný Island i horkou Afriku. Festival navštíví více než 20 zemí v Evropě, Jižní Americe, Africe i Jižním Pacifiku. Španělské verze filmů se objeví v Ekvádoru, Kolumbii, Venezuele, Argentině, Mexiku, Španělsku i na zvláštním promítání v Santiagu a Portillu v Chile.

BMFF nabízí večerní prezentace hostů festivalu, semináře, knižní veletrh, lezeckou stěnu, ukázku a prodej výrobků v oblasti horské kultury. Hosty festivalu v minulých ročnících byli např. Reinhold Messner, Sir Edmund Hillary, Alison Hargreaves, Henrich Harrer, Lynn Hill, Catherine Destivelle a Alex Lowe, Sir Christian Bonington, Walter Bonatti, Ed Viesturs , Goran Kropp, Kurt Diemberger, Kitty Calhoun, Carlos Carsolio, Erik Weihenmayer, Tashi Tenzing, Leo Dickenson, Bubu Bole, Chris Sharma, Timmy O´Neil, Will Gad a mnozí další.

Více na www.banff.cz.

BANFF_BANNER_Praha_468x80pix Foto:

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama