reklama

Zneužívá Rusko ISS pro vojenské účely? Jeden z astronautů se přiznal!

Maxim Surajej je na fotografii uprostřed Foto: Maxim Surajej je na fotografii uprostředFoto: ESA

Ruské posádky plní na ISS armádní úkoly, říká kosmonaut Surajev...

Ruští kosmonauti využívají pobytu na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) ke sledování Země pro potřeby ruských ozbrojených sil. Informaci o armádních úkolech ruských posádek obsahuje článek v rezortním časopisu Tribuna VPK, o němž dnes informovala ruská média. Plnění armádních zakázek se prý věnují i posádky ISS z jiných zemí.

"Pomáháme našim ozbrojeným silám," napsal v článku ruský kosmonaut Maxim Surajev, který jako člen mezinárodní posádky ISS pobýval v kosmu dvakrát. "Sledujeme samozřejmě vojenské konflikty a přírodní katastrofy. Při svém druhém letu (od května do listopadu 2014) jsem měl úkol sledovat konflikt na Ukrajině, v Donbasu," uvedl kosmonaut.

Časopis Tribuna VPK vydává ruská zbrojovka s názvem Vědeckovýzkumný strojírenský ústav, která je předním výrobcem raketové techniky. V jejím výrobním programu jsou rakety s plochou dráhou letu, mezikontinentální balistické střely a raketové nosiče.

Článek

ISS a nádherná polární záře Foto:

Vesmírná stanice ISS proletěla polární září. Tady je VIDEO!

Chcete vidět opravdu nádhernou polární záři?

 

O snímkování válečných ohnisek z kosmu už loni podle agentury TASS hovořil ruský kosmonaut Vladimir Solovjov. "Aktivně se věnujeme Donbasu a Doněcku, máme žádosti i ze syrské strany," citovala jeho slova ruská agentura. Podle kosmonauta jde prý o běžnou praxi. "Cizí posádky ISS dělají totéž," řekl Solovjov.

ČTK

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVdavinci 1. díl - Obrázek 3 Foto:
21.35

reklama