reklama

Znepokojivé VIDEO: V nizozemské zoo měl zaměstnanec znásilnit delfína

Zneužití delfína? Foto: Zneužití delfína?Foto: YT capture

Pozor, následující záběry mohou být znepokojivé a jsou nevhodné pro děti a mládež.

Nizozemské delfinárium v Hardewijku se stalo cílem kritiky: jeden z návštěvníků zveřejnil na Facebooku video, na němž chovatel sexuálně uspokojuje delfína rukou. Podle kritiků jde o znásilnění bezbranného zvířete, podle vyjádření zoo jde naopak o pomoc frustrovanému zvířeti. Kde je pravda?

Co se vlastně na videu děje? Delfín leží ve vodě a mužský ošetřovatel ho masturbuje rukou v rukavici. Nakonec ho odmění rybou… Zoologická zahrada se brání nařčení ze zneužívání tím, že tímto způsobem delfína vlastně zbavuje stresu, podle vyjádření dalších zaměstnanců jde o snahu zabránit delfínům v incestu.

Podívejte se na video:


Co na to vyšetřovatelé? Nizozemí je zemí s fungující byrokracií, takže případ již byl vyšetřen. S tím, že jde sice opravdu o sexuální akt, ale je nutné ho chápat v kontextu tréninku delfína v rámci chovného programu. „Provedl ho vědec v rámci výzkumu, který se zaměřuje na chovný program,“ říká zpráva.

Podobné stanovisko zaujímá i zoo: „Interakce mezi delfínem a jeho chovatelem odpovídá všem zákonům, jimiž se delfinária i zoologické zahrady musí řídit.“

Co z toho vyplývá?

Posuzovat vysoce specializovanou činnost, jako jsou chovné programy vzácných zvířat optikou neexperta může být velmi zrádné.

Článek

Delfínice s mládětem Foto:

Začne 3. světová válka bojem delfína proti delfínovi?

Ruské noviny křičí do světa, že Američané chtějí poblíž ruských hranic nasadit své vojenské delfíny. A Američané zase tvrdí, že Rusové už přezbrojují ukrajinské vojenské...
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVLara Croft: Tomb Raider Foto:
20.15
DNES V TVPrinc a pruďas Foto:
22.20
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama