reklama

VIDEO: Virtuální Černobyl je tady! Projděte si místo největší katastrofy 20. století…

Panelák v Černobylu - a virtuální k tomu! Foto: Panelák v Černobylu - a virtuální k tomu!Foto: All

Už dlouho se říká, že počítačové hry moou lidi učit mnohem lépe než klasická škola. Nesouhlasíme s tím vždy, ale v tomto případě to platí určitě.

Polské herní studio Farm 51 se proslavilo tím, že dokáže vytvořit úchvatné grafiky. Momentálně pracuje na úžasném novém projektu, který však není tak docela herní. Tedy je, ale půjde v ní také o něco dalšího…

Programátoři se vrhli na výrobu 3D virtuální podoby Černobylu a jeho okolí, tedy lesů, pastvin i opuštěného města Pripjať. Celou oblast už mají kompletně naskenovanou pomocí 3D technologie a teď ji převádějí do virtuální mapy. Už jen z ukázek, které zveřejnili, je vidět, jak nádherný kus práce odvedli – a na co víc se ještě můžeme těšit:

 

Až bude dílko hotové, budou si lidé moci s VR helmou projít celou oblast, kam by se nejspíš nikdy nedostali - a také řadu míst, kam se lidé od roku 1986 vůbec nedostali.

„Hráči“ se dostanou do rolí členů televizních dokumentaristů, kteří mají za úkol natočit zde film. Z ukázek je sice vidět, že se ve hře objeví i střelné zbraně, ale doufáme, že půjde především o realistické objevování zakázaného nedostupného místa…

Temný kraj
TV PROGRAM
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVDva v tom Foto:
20.15
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama