reklama

V Indonésii budou vězně hlídat krokodýli! Proč?

Cassius - jeden z největších exemplářů krokodýla Foto: Cassius - jeden z největších exemplářů krokodýlaFoto: All

Není to projevem šílenství, ale spíše zoufalství...

Indonéská protidrogová centrála přišla s návrhem, který vypadá jako z nějaké horší bondovky – ale v podstatě je to ještě mnohem horší nesmysl. Chce, aby ti nejnebezpečnější vězni byli soustředění ve věznici umístěné na ostrově střeženém lidožravými krokodýly.

Projekt si vymyslel Budi Waseso, což je šéf protidrogové centrály. Aby našel ten nejnebezpečnější druh krokodýla, procestovává teď celou Indonésii. Podle Wasesa mají krokodýli oproti lidským strážcům jednu velkou výhodu: jsou neúplatní.

„Krokodýla neuplatíte ani ho nepřesvědčíte, aby nechal utéct vašeho kamaráda,“ svěřil své hluboké myšlenky indonéskému webu Tempo. Plán je podle Wasesa stále jen ve stavu prvotních myšlenek, takže doposud nebylo oznámeno ani místo výstavby ani plánované datum dokončení.

Článek

Krokodýl Pocho Foto:

ZOOM STORY: Muž, který se spřátelil s  obrovským krokodýlem

Příběh o neobvyklém vztahu mezi člověkem a krokodýlem…

Víme jen, že by se mělo jednat o věznici na ostrově; ve vodách kolem by mělo žít mnoho krokodýlů, ideálně neustále hladových. Vězněni by zde měli být pouze vězni odsouzení za drogy.

Indonésie má jedny z nejpřísnějších protidrogových zákonů na světě; pašerákům hrozí za převoz drog do země dokonce poprava střeleckou četou. Například v dubnu bylo takto popraveno sedm cizinců, což vzbudilo po celém světě pořádné rozhořčení.

Pro vládu tohoto převážně muslimského státu jsou však jakékoliv drogy zcela nepřijatelné a chce s nimi bojovat těmi nejpřísnějšími tresty. Problém je v tom, že zločinci se sice dostanou do vězení, ale to je tak všechno: celý vězeňský systém je natolik zkorumpovaný, že stačí jen trocha úplatků a gauneři se zase rychle dostanou zpět mezi normální lidi…

Článek

Zlaté cihly Foto:

Co všechno je nad zlato? Platina i drogy...

V pohádce je nad zlato jen sůl. Ve skutečosti je svět plný daleko dražších hmot...
Temný kraj
TV PROGRAM
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVDva v tom Foto:
20.15
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama