Demi-glace od Konečně vývar

Demi-glace představuje ryzí chuť masa. Jedná se o zredukovaný vývar, který pochází z francouzské kuchyně a profesionální kuchaři si jej většinou vyrábí sami v restauracích. Používá se k zesílení chuti masa a v kuchyni ho využijete všude tam, kde byste normálně sáhli po bujónu nebo klasickém vývaru. Rozdíl je ovšem v tom, že demi-glace má výraznější a intenzivnější masovou příchuť a chuť masa v jídle přímo znásobí. Ideální je tak do omáček, ke kterým podáváte maso.

Glögg

Tenhle severský svařák musíte ochutnat. Připomíná ten náš, jen je dovedený k dokonalosti! Aby ne, Skandinávie, odkud glögg pochází, je plná odborníků na horké nápoje proti zimě a chladu. Pije se po celém severu Evropy v mnoha variantách a všichni tvrdí, že ta jejich je nejlepší. Je alkoholický, ale sladký i kořeněný, takže pozor na něj, ať se rychle “nezglöggujete”! Potřebujte na něj 1 láhev kvalitního červeného vína, 1 dl vodky, 4 hřebíčky, 2 ks skořice, ½ lžičky semen kardamomu, hrst hrozinek a menší hrst oloupaných mandlí. Vše vložte do hrnce a svařte.

Máme pro vás 8 tipů, jak si ušetřit nejen sváteční nervy:

1. Dárek: Není pro nás, je o nás!

Dárek, který někomu dáváme, prozrazuje, jak o obdarovaném uvažujeme a co pro nás znamená. Má-li být pozornost více než jen prázdnou formalitou, musí být patrné, že jsme se jí zabývali. Vůbec přitom není podstatné, jak důvěrně se známe. Zdánlivě velkorysé gesto v podobě voucheru na cokoli či peníze v obálce říkají především to, že jde více o povinnost než pozornost. Chcete-li někomu udělat dárkem opravdu radost, buďte osobní. 

Šťastnější jsou podle průzkumu děti ve věku 9 - 13 let (63,4 %). Ze starších dětí (14 - 17 let) odpovědělo na otázku kladně jen 50 procent dotázaných. O něco šťastnější jsou také dívky (62 %) oproti chlapcům (53 %). Největší vliv na pocit štěstí mají vztahy s rodinou, kamarády a také dobré výsledky ve škole. Naopak smutné jsou děti z problémů ve škole nebo z nadávek, kterými je častují vrstevníci.

Pokud chcete koupit černé tapety a udělat si z ložnice temnou komoru, tak vám to neodsouhlasíme. O černé barvě je potřeba přemýšlet mnohem více než o jiných barvách. Je na tom podobně jako tmavé odstíny modré, zelené, šedé nebo rudé. Polyká světlo. Je tak potřeba si rozmyslet, kolik denního světla chcete designu svého domova obětovat. 

Stačí opravdu málo a můžete značně zkvalitnit svou domácí relaxační zónu. Pokojové květiny a rostliny nejsou jen krásné na pohled, ale umí i překvapivě účinně pročistit ovzduší. Mít v ložnici krásnou zelenou rostlinu je navíc o tolik lákavější než na to samé místo umístit nevzhlednou čističku vzduchu. A které rostliny jsou pro vás ty nejlepší?

Mají často ještě v živé paměti nádherné začátky, kdy se jim o tom druhém v noci zdálo, kdy se jim při pomyšlení, že toho druhého již zítra uvidí, roztřásla kolena a dělaly mžitky před očima. Proč to takové nezůstane napořád? Protože zamilovanost není nic jiného než chemická reakce v organismu.

Sladké Vánoce napříč Evropou 2 Foto: Francie

Historie vánočního dezertu, Bûche de Noël připomínajícího svým tvarem polínko, sahá hluboko do minulosti, až ke keltským legendám. Keltové údajně slavili zimní slunovrat pálením zdobených polínek, čímž děkovali slunci, teplu i životu.

Průměrnou českou rodinu vyjdou Vánoce se vším všudy na něco kolem 20 000 až 30 000 Kč, což není zrovna malá částka. Šojtříte jen při pomyšlení, že by vás na tolik mělo přijít jen pár dní? Nemusíte padat do mdlob ani si brát nesmyslné půjčky. Ty si naopak zcela zakažte, protože to nemá smysl. Úplně stačí mít všech pět pohromadě a řídit se našimi radami.

Autory hodin Motiano, Martina Havlína a Davida Rakušana, napadlo klasické hodiny krapet pozměnit. Roční hodiny totiž neukazují jaký je právě čas, ale ručička se vždy zastaví na jednom dni v roce, kde setrvá dalších 24 hodin. Ciferník je rozdělen do čtyř částí – ročních období. A konečně se dostáváme k jádru originality - povrh hodin je uzpůsoben tak, aby se na něj dalo kdekoli psát, mazat a opět psát.

Stránky