reklama

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupenky na Královské stříbření Kutné Hory!

Stříbření - Obrázek 1 Foto: Stříbření - Obrázek 1Foto: Oficiální foto akce Stříbření

Cestovat v čase? Proč ne?

Přenést se do středověku, do období vrcholné gotiky, budete moci o víkendu 25. a 26. června 2016 v Kutné Hoře. Tam se koná již po pětadvacáté nejvýpravnější historická akce v České republice.

Letos je program zasazen do roku 1396, ve kterém by král a římský císař Karel IV. slavil své osmdesáté narozeniny.

Tato velmi populární historická slavnost připomíná staré hornické tradice i dobu vrcholu slávy a prosperity lucemburské Kutné Hory. Stříbrné město bylo v tomto období nepostradatelným pro celé království a těšilo se velkému zájmu a přízni samotných králů. Proč, ptáte se?

Věřili, že podzemní zásoby stříbra, které se v Kutné Hoře těžily, jsou nevyčerpatelné. Z Kutné Hory tedy proudil nepřetržitý stříbrný pramen do královské pokladnice v podobě stříbrných pražských grošů, které se v Kutné Hoře také razily.

A co nabízí samotná slavnost?

Na celé dva dny ožívá historické centrum města, okolí kolem chrámu sv. Barbory i gotické uličky příjezdem krále Václava IV. s chotí Žofií. Bohatí a hrdí horníci vítají svého oblíbeného panovníka. Otevírá se jarmark a řemeslný trh, do města se sjíždí rytířstvo, dychtivé zúčastnit se turnajových klání na koních i v lukostřelbě, dvorských slavností i bujného hodování.

Každodenní pracovní rytmus v dolech i mincovně se zastavil a gotická hudba zve k tanci a veselí. Bubny a trubky zní v klenbách chrámu při Stříbrné mši. Malí rytíři a princezny s rodiči se v rytířském ležení dozvídají více o středověkém způsobu života, sledují krátká divadelní představení, nechybějí žongléři a kejklíři a středověké kolotoče.

Soutěžte s námi o 3 rodinné vstupenky na oba dny Královského stříbření:

Soutěžní řád

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVPeriskop nahoru a dolů Foto:
20.15
DNES V TVZátah: Vykoupení Foto:
22.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35

reklama