reklama

Slavného amerického lovce divokých zvířat rozdupalo slůně

Lovec Ian GIbson - Obrázek 1 Foto: Lovec Ian GIbson - Obrázek 1Foto: All

Jeden z nejznámějších amerických lovců afrických divokých zvířat zemřel. Přímo při lovu...

České přísloví říká, že kdo čím zachází, tím také schází. Pětapadesátiletý Ian Gibson z Texasu se vydával do Afriky velmi často – a také patřil mezi nejznámější propagátory tohoto rozporuplného koníčku. Ve čtvrtek se na safari v údolí řeky Zambezi dostat do dráhy prchajícího mladého slona. Zvíře do něj narazilo a pak na lovce upadlo. Než ho ostatní lovci stačili odstranit, Gibson zemřel… Podlehl však zřejmě už zraněním způsobeným nárazem.

Gibson zde působil jako průvodce, tedy ve stejné roli jako Češka Fialková. Ian Gibson podle svědectví ostatních, kdo jeho smrt viděli, neměl šanci. Jednonohý lovec se dostal příliš blízko se stádu a kvůli svému tělesnému defektu už nestihl utéci.

Reakce lidí na sociálních sítích je poměrně jednoznačná. Na Twitteru stovky lidí komentují lovcovu smrt nejčastěji větou „dostal, co si zasloužil…“ Pravda je ale samozřejmě komplikovanější, než jak ji vidí rozlícený dav na webu. Gibson byl totiž nejen lovec, ale také vynikající fotograf divoké přírody a člověk, který se hodně zasadil o to, aby zvířata v Africe našla dostatek prostoru pro život.

Tentokrát měl ale smůlu. Všechna fakta o nehodě sice ještě nejsou známa, ale zatím to vypadá, že skupina na mladého sloního samce narazila náhodou – vlastně on narazil na ně, když odpočívali. Šlo o dospívající slůně, které zrovna procházelo obdobím, kdy mají samci extrémně vysokou hladinu testosteronu. Gibson po něm stihl jen jednou vystřelit ze tří metrů, ale to bylo všechno…

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Lov Foto:
02:05 02:55
67%
DNES V TVPod hladinou Foto:
21.10
DNES V TVHombre Foto:
20.15
DNES V TVVetřelec vs. Predátor Foto:
22.40
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVSoukromé očko Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama

\n