reklama

Ruská stíhačka šesté generace bude chráněná rojem obranných dronů!

Koncept ruské stíhačky Foto: Koncept ruské stíhačkyFoto: All

Bude to fungovat, nebo jde jen o divoké sny, na jejichž splnění Rusko nemá finance?

Rusko mohutně investuje do výzbroje své armády – především se snaží dohnat technologický náskok, který má před ním armáda Spojených států amerických.

Přední oblastí, kde má pořád co dohánět, jsou letadla. Do deseti let by měl poprvé vzlétnout zástupce šesté generace stíhaček – zatím nepojmenovaný stroj, který by měl v představách jeho tvůrců být schopen porazit cokoliv, co umí létat.

Poradce jedné z firem, které na stroji pracují, teď prozradil něco o tom, jaký bude hlavní trumf stíhačky. Podle Vladimíra Michejeva z Rostecu, by měla nadzvukový stroj využívat ochrany létajícíh dronů. Poprvé vzlétne roku 2025 a to rychlostí až Mach 5; dokáže vyletět až na hranice atmosféry a své cíle bude umět ničit na vzdálenost stovek kilometrů – věří ruská armáda. A jeho ochranou budou droni.

Každý pilot bude mít k dispozici rovnou několik dronů – jejich počet se bude odvíjet od jeho hodnosti. Tedy kvalita ochrany pilota se bude odvíjet od toho, jak vysoce postavený a tedy důležitý pro danou operaci bude. Droni by měli být vybaveni silnými elektromagnetickými děly – tak silnými, že v lidmi ovládaných strojích by vůbec nemohly fungovat. Droni jimi budou moci likvidovat nepřátelské rádiové signály až do vzdálenosti asi 10 kilometrů. Prakticky to znamená, že ruský letoun by pak měl být nezaměřitelný pomocí rádiových signálů…

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Poslední ráj orangutanů Foto:
02:40 03:30
49%
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVPeriskop nahoru a dolů Foto:
20.15
DNES V TVZátah: Vykoupení Foto:
22.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35

reklama