reklama

Prima ZOOM má vlastní víno. Čím je výjimečné?

Hvězdy křtí víno Prima ZOOM Foto: Hvězdy křtí víno Prima ZOOMFoto: All

Herci TV Prima pokřtili nový ročník vína...

Víno z trojské Vinice sv. Kláry, ročník 2014, slavnostně pokřtily tři herecké osobnosti. Kmotry se stali herečka Andrea Kerestešová (seriál Cesty domů) a herecký pár Lucie Benešová a Tomáš Matonoha (seriál Vinaři). Prima ZOOM ve spolupráci s Botanickou zahradou hl. m. Prahy uvedl také další limitovanou edici Prima ZOOM vína ve čtyřech odrůdách (Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Müller Thurgau).

„Do trojské botanické zahrady chodím alespoň čtyřikrát do roka. S dětmi se teď těšíme na podzim, kdy bude výstava masožravek, loni jsme navštívili výstavu dýni, která bude i letos. Ráda zajdu i do vinice. S manželem máme víno rádi, je tu krásný výhled na Prahu a víno sv. Kláry nám chutná. Proto jsme rádi, že můžeme být kmotry právě my,“ říká herečka a kmotra vína ročníku 2014 Lucie Benešová.

Podívejte se, jak křtiny vypadaly:

 

Po křtu následovala degustace vín, která se vyrábí přímo ve sklípku trojské botanické zahrady. „Mám víno ráda, a to hlavně bílé, proto jsem pozvání ráda přijala. Navíc jsem už v zahradě byla a jsem z ní vždycky nadšená,“ chválí trojskou botanickou zahradu herečka Andrea Kerestešová.

Úroda ve Vinici sv. Kláry se pro ročník 2014 vyvedla, i když to před sklizní nevypadalo dobře. „Ročník 2014 hodnotíme jako dobrý, i když od ostatních vinařů slýcháme, že tomu tak není. Rozhodující je vždy podzim a ten byl loni dost deštivý. Nad námi však drží ochrannou ruku svatá Klára, a proto si nemůžeme na víno 2014 stěžovat,“ chválí úrodu ředitelka trojské botanické zahrady Věra Bidlová.

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama