reklama

Opravdové vězení za podvody v počítačových hrách! V Koreji už se to děje

Starcraft II už není, co býval... Foto: Starcraft II už není, co býval...Foto: All

Jak propojené jsou virtuální a opravdové světy? Začíná to vypadat, že skoro úplně. Herní zločiny se už například trestají zcela reálnými fyzickými tresty…

Zřejmě největší kauzu zatím dala světu Korea – pochopitelně ta Jižní. Stalo se o víkendu: kvůli podvodům ve hře Starcraft II bylo zatčeno 11 osob, například trenér jednoho z nejvýznamnějších tamních týmů.

Podle informací, které zveřejnila Korejská asociace elektronických sportů KeSPA, bylo zatčeno celkem 11 osob – všichni za prodané zápasy a nelegální sázky na zápasy ve hře StarCraft II. I tímto se elektronické sporty stále více přibližují k profesionálním klasickým sportům – podvádění, aféry a přeplácení hráči se stávají normální realitou elektronického hraní. A dá se odhadovat, že podvodů bude v eSportu dokonce mnohem víc než ve sportu klasickém; vyplývá to z povahy a principu počítačových her.

Co přesně se stalo?

Mezi zatčenými jsou hlavní trenér týmu Prima Park Wae-Sik a hráč stejného ttýmu Choi „YoDa“ Byung Hyun. Vyšetřování, které probíhalo několik měsíců, ukázalo, že nejméně 5 zápasů tato dvojka prodala. Park a další hráč měli dostat za „ovlivněný výkon“ částku mezi 4000–17 000 dolary za zápas (100 000–408 000 korun). Na tom pak měli vydělat nelegální sázkové agentury, které podle policie a prokuratury měly na jednom zápase díky podvodu vydělat až 35 000 dolarů – v přepočtu asi 850 000 korun.

Pro eSport je to zatím jedna z největších kauz, proto budou tresty výjimečné. Kromě těch, které udělí podvodníkům státní orgány, budou potrestáni i ve hře: asociace KeSPA se rozhodla, že všichni zúčastnění dostanou doživotní ban. A navíc sama bude podvodníky žalovat – za poškození pověsti celého elektronického sportu…

Tiskovou zprávu KeSPA najdete ZDE.

Článek

games1 Foto:

Počítačové hry z nás dělají lepší lidi. Platí to i pro drsné střílečky

Počítačové hry představují pro spoustu lidí zlo. Nejnovější výzkumy však ukazují i jejich přínos. A není vůbec malý...
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Záhada hmoty Foto:
12:25 13:40
64%
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama