reklama

Ruské kosmické vojsko v roce 2016 odhalilo a zařídilo sledování zhruba 930 objektů.

Družice NASA sledující Zemi Foto: Družice NASA sledující ZemiFoto: NASA

Ruská armáda loni pokračovala v pečlivé kontrole situace v kosmickém prostoru kolem Země.

"Specialisté hlavního centra pro sledování vesmírné situace provedli během loňského roku kolem dvou tisíc zvláštních operací souvisejících se změnou situace v kosmu," sdělil agentuře TASS nejmenovaný zdroj ministerstva obrany.

"Při této práci objevili a zajistili sledování kolem 930 kosmických objektů a zkontrolovali vynesení zhruba 300 aparátů na oběžnou dráhu," uvádí se ve zprávě agentury. Součástí loňských aktivit ruské vesmírné rozvědky byla i kontrola "balistické existence" 315 kosmických objektů.

Kdo ohrožuje ruské objekty ve vesmírů?

Kromě toho hlavní centrum vydalo 12 varování týkajících se nebezpečného přiblížení různých objektů k vesmírným aparátům "ruského orbitálního uskupení".

Podle ministerstva obrany byla mimořádná pozornost věnována kontrole množství a stavu "orbitálních uskupení cizích kosmických systémů". Pod pečlivým dohledem prý byla i realizace experimentů na oběžných drahách kolem Země s kosmickými přístroji jiných států.

Ruské ozbrojené síly tvoří pozemní, vzdušné a námořní síly. Součástí vzdušných sil jsou vojska protivzdušné a kosmické obrany.

ČTK

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVDen poté Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.45
DNES V TVBlbec k večeři Foto:
20.15
DNES V TVV mysli vraha Foto:
22.05
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVDávné tajemství Foto:
20.15
DNES V TVCizinka Foto:
22.10

reklama