reklama

Ruské kosmické vojsko v roce 2016 odhalilo a zařídilo sledování zhruba 930 objektů.

Družice NASA sledující Zemi Foto: Družice NASA sledující ZemiFoto: NASA

Ruská armáda loni pokračovala v pečlivé kontrole situace v kosmickém prostoru kolem Země.

"Specialisté hlavního centra pro sledování vesmírné situace provedli během loňského roku kolem dvou tisíc zvláštních operací souvisejících se změnou situace v kosmu," sdělil agentuře TASS nejmenovaný zdroj ministerstva obrany.

"Při této práci objevili a zajistili sledování kolem 930 kosmických objektů a zkontrolovali vynesení zhruba 300 aparátů na oběžnou dráhu," uvádí se ve zprávě agentury. Součástí loňských aktivit ruské vesmírné rozvědky byla i kontrola "balistické existence" 315 kosmických objektů.

Kdo ohrožuje ruské objekty ve vesmírů?

Kromě toho hlavní centrum vydalo 12 varování týkajících se nebezpečného přiblížení různých objektů k vesmírným aparátům "ruského orbitálního uskupení".

Podle ministerstva obrany byla mimořádná pozornost věnována kontrole množství a stavu "orbitálních uskupení cizích kosmických systémů". Pod pečlivým dohledem prý byla i realizace experimentů na oběžných drahách kolem Země s kosmickými přístroji jiných států.

Ruské ozbrojené síly tvoří pozemní, vzdušné a námořní síly. Součástí vzdušných sil jsou vojska protivzdušné a kosmické obrany.

ČTK

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Divoký Singapur Foto:
21:10 22:15
60%
DNES V TVPřed 300 miliony let Foto:
20.00
DNES V TVDivoký Singapur Foto:
21.10
DNES V TVDruhá šance Foto:
20.15
DNES V TV
20.15
DNES V TVRocky I Foto:
23.25
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35

reklama

\n