reklama

Nejšťastnější lidé mají sex jedenkrát týdně, potvrdila studie. Proč?

Kolik sexu je třeba ke spokojenému životu? Foto: Kolik sexu je třeba ke spokojenému životu?Foto: All

Sex je zásadní téma dnešní doby. Lidé až příliš počítají délku styku, velikost orgánů a spoustu dalších statistik. Přitom podle posledních studií vlastně nic z toho není důležité…

Velká kanadská studie, která se zaměřila na studium sexuální spokojenosti, přesvědčivě prokázala, že pravidelný sexuální život vede ke spokojenosti – nic, co by nevěděl každý normální člověk. Ale důležitější je poznatek, jak častý sexuální styk je pro partnery ideální.

„Přestože nás média zaplavují náznaky, že čím víc sexu, tím víc spokojenosti, tato přímá úměra ve skutečnosti neplatí,“ vysvětlila Amy Muiseová, která výše zmíněný výzkum vedla. Současně přiznala, že ke stejnému závěru směřovalo i mnoho starších vědeckých prací – a právě proto se pokusili této otázce pořádně podívat na zoubek.

Zjistili, že na frekvenci pohlavních styků záleží – ale má to hranici. Jednou týdně je maximum: pokud je sex častější, pak už k žádnému zvyšování spokojenosti nedochází. Tato práce vychází z údajů o 25 000 Američanech z let 1989–2012. Zajímavé je, že spokojenost se sexem se projevovala prakticky stejně u obou pohlaví a ve všech sociálních i věkových skupinách.

Článek

Homosexuální muž Foto:

Dá se poznat homosexualita podle obličeje?

Vědecká studie tvrdí: Sexuální orientace není vepsaná ve tváři!

Důležité ale je, že tyto údaje se týkají jen lidí, kteří žijí v partnerství – nikoliv singles. „O jejich sexuálním chování se toho ví překvapivě málo,“ upozornila Muiseová.

Vědci nepřišli na to, proč je sex častější než jednou týdně už vlastně z hlediska spokojenosti zbytečný. „Lidé mají tolik sexu, kolik potřebují a z nějakého důvodu se zdá, že ty páry, které našly rovnováhu na počtu jednoho koitu týdně, jsou spokojenější.

Sex je důležitější než peníze!

Když psychologové studovali, co dalšího má významný vliv na štěstí, přišli zcela nepřekvapivě na to, že jsou to peníze. Ale další zkoumání odhalilo, že sex je výrazně silnějším zvyšovačem štěstí než výše příjmů. Lidé, kteří měli sex jednou týdně, byli stejně šťastní jako ti s trojnásobným příjmem – ale sexem jen jedenkrát do měsíce…

Článek

Homosexuální pár s dítětem Foto:

Vědci v USA prý našli způsob, jak předpovědět homosexualitu

Homosexualita, zdá se, je opravdu v nás...
Temný kraj
TV PROGRAM
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVBeowulf a Grendel Foto:
22.25
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
22.45
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama