reklama

Mezi nejkrásnější a nejchytřejší rysy světa se vydáte dnes na ZOOMu!

Spojenectví rysů Foto: Spojenectví rysůFoto: All

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!

Můžete se těšit na premiérové dokumenty z bloků nazvaných Úchvatná říše zvířat a Odkaz dávných civilizací. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Úchvatná říše zvířat

20:00 Svět plazů a obojživelníků (5)

Chladnokrevná fakta S termokamerami a nejmodernějšími technologiemi odhalíme unikátní svět málo prozkoumaných živočichů… Britský dokumentární seriál (2008)

 

21:10 Spojenectví rysů

V červnu 2008 získal slovenský odborník na chov a ochranu dravců z ostravské zoo dvě šestitýdenní koťata rysů. Cílem jeho unikátního experimentu bylo koťata v zajetí vychovat a vypustit je do volné přírody… Německý dokument (2010)

Odkaz dávných civilizací

22.05 Pompeje: Kdyby kostry mohly mluvit

Ve sklepení poblíž sopky Vesuvu objevili archeologové ostatky osob, které se ukrývaly před slavnou sopečnou erupcí v roce 79. Prostřednictvím nalezených koster získávají nové poznatky o tom, jaký byl život v dobách starověkého Říma… Britský dokument (2010)

23.05 Záhada falešné mumie

V roce 2000 byl v Pákistánu učiněn nález, který vyvolal obrovský ohlas. Brzy se však ukázalo, že mumie perské princezny je podvrh. Vydejte se po stopách padělatelů a Kvetoucího trhu falešných uměleckých děl... Německý dokument (2014)

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

    
     
     
     
     
     
     
     
První pražské slůně živě ze ZOO Praha

reklama