reklama

Jak vydělá Pokemon Go desítky miliard? Hackeři v jeho kódu našli odpověď

Tohle je Pokemon Go Foto: Tohle je Pokemon GoFoto: All

Miliardy poputují majiteli hry Pokemon Go...

Hra Pokemon Go je hit letošního léta, podle posledních zpráv ji používá už více lidí než Twitter a dotahuje se i na populární Candy Crush Sagu… Teprve nyní se ukazuje, jak vlastně její autoři hodlají na popularitě hry vydělat.

Doposud jsou jediným zdrojem zisku mikrotransakce; kdo to myslí se hrou vážně, ten si může dokupovat nejrůznější vylepšení. Určitě to vynáší, ale nový a ten hlavní zdroj příjmů to asi nebude… Jak to je, odhalili novináři z webu Gawker, jimž se podařilo najít programátory, kteří pronikli do kódu hry. A v něm našli informace o tom, že hra bude spolupracovat s řetězcem McDonalds.

Upozornilo na to nejprve několik lidí na Redditu, Gawker pak šel po stopě a ukázalo se, že autoři hry to mají skvěle promyšlené. V jedné, doposud nejmenované asijské zemi bude díky spolupráci firem v každé restauraci McDonalds umístěn jeden pokemoní stadion. Náznaky ukazují na Japonsko, ale jisté to zatím není. Co to pro hráče a hru znamená?

Stadion (v originálu Gym) je zcela klíčové místo, kde probíhají souboje mezi Pokemony. McDonaldy se tak mohou těšit na spoustu dalších návštěvníků – kteří se určitě při duelech něčím malým občerství. Pro hru je to také výhodné, tyto občerstvovny jsou vybaveny silným wi-fi, takže dopřejí hráčům ideální komfort…

Tento obchodní model byl použit už u hry Ingress od firmy Niantic, což je jakýsi předchůdce Pokemon Go. Potenciál je obrovský; jen si představte, že ty nejvzácnější Pokemony budete moci objevit jen v obchodech některých firem…

První pražské slůně živě ze ZOO Praha

reklama