reklama

VIDEO: Záběry Niagary z robo-vrtulníčku vám vyrazí dech

Niagarské vodopády Foto: Niagarské vodopádyFoto: Youtibe

Pět minut. Jen pět minut má tohle video, ale určitě si ho zapamatujete na hodně dlouho…

Moc rádi vám přinášíme videa, která jsou něčím jiná nebo výjimečná. Myslíme, že tentokrát se nám to opravdu povedlo.

Nejenže je video úžasné, ale dokonce vzniklo hodně zajímavým způsobem. Tedy, ono je to vlastně naopak: video je tak fascinující právě proto, že bylo natočené úplně originálně. Bylo nafilmované na miniaturní kameru GoPro (model Hero 3) připevněnou na létající vrtulníček. Šlo o model DJI Phantom se čtyřmi rotory; tento stroj je tak silný, že kameru bez problémů unese.

Na video se podívejte ideálně ve vysoké kvalitě a se sluchátky na uších. Uvidíte, že pro dokonalý zážitek se to vyplatí:

Nafilmoval ho jménem neznámý uživatel YouTube vystupující pod přezdívkou questpact pro soutěž, která měla využít všechny možnosti tohoto létajícího drona. Právě tyto drobné létající vrtulníčky jsou totiž zřejmě budoucností dokumentární, ale i zpravodajské filmařiny. Dostanou se na místa, kam se živý kameraman nemůže nikdy podívat; mohou natáčet z úhlů doposud nemožných. Jak se vylepšuje jejich ovládání a jak se zmenšují kamery, stává se tento sen skutečností.

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVGodzilla Foto:
20.00
DNES V TVSatan přichází Foto:
22.50
DNES V TVDvojí obvinění Foto:
20.15
DNES V TVNebezpečný mstitel Foto:
22.25
DNES V TVDosavadní život Petra Kraje nečekaně nabere úplně jiný směr, když přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které nápadně připomínají tajemnou pověst. Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35
DNES V TVDémoni vzpomínek Foto:
20.15
DNES V TVVražedné Miami Foto:
22.15

reklama

\n