reklama

VIDEO: Když vás žere žralok. Pohled rovnou do tlamy

Žralok Mako Foto: Žralok MakoFoto: Youtube

Filmařům se podařilo pořídit záběry přímo do žraločí tlamy – můžete se podívat, jak to vypadá, když mořský predátor požírá svou kořist.

Žralok mako patří do velké pětky – tedy mezi žraloky, kteří jsou lidem nejvíce nebezpeční. Skončil v tomto žebříčku na pátém místě. Nebezpečného z něj dělá nejen jeho velikost (přes 4 metry), ale především rychlost; plave stejně rychle, jako ty rychlejší lodě: dosáhne maximální rychlosti kolem 32 kilometrů za hodinu.

Američtí rybáři teď pomocí kamery natočili, jak to vypadá, když se žralok zakousne do své kořisti. Připevnili kameru na krvácející návnadu a pak jen sledovali, jak se do ní zabořily ostré žraločí zuby. Není to příjemný pohled:

Žraloci nejsou nebezpeční! Co znamená páté místo žraloka mako? Jen to ukazuje, jen přehnaná je zdůrazňovaná nebezpečnost žraloků. Existuje jen osm doložených nevyprovokovaných útoků žraloka mako na člověka – člověk přitom zemřel pouze dvakrát!

Na druhou stranu makové zase docela často pokoušou rybáře, když spolu zápasí o kořist; pokud by se počítaly do statistiky i tyto údaje, stal by se mako vůbec nejnebezpečnějším druhem žraloka…

Článek

Zabíjení delfínů

Masakr delfínů: 10 000 ročně zemře, aby se stali návnadou na žraloky

Rybáři z Peru zabíjejí delfíny po tisících – přesto, že je to nelegální.
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Ve stopě predátora Foto:
13:25 14:30
49%
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVLara Croft: Tomb Raider Foto:
20.15
DNES V TVPrinc a pruďas Foto:
22.20
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama