reklama

VIDEO: Když vás žere žralok. Pohled rovnou do tlamy

Žralok Mako Foto: Žralok MakoFoto: Youtube

Filmařům se podařilo pořídit záběry přímo do žraločí tlamy – můžete se podívat, jak to vypadá, když mořský predátor požírá svou kořist.

Žralok mako patří do velké pětky – tedy mezi žraloky, kteří jsou lidem nejvíce nebezpeční. Skončil v tomto žebříčku na pátém místě. Nebezpečného z něj dělá nejen jeho velikost (přes 4 metry), ale především rychlost; plave stejně rychle, jako ty rychlejší lodě: dosáhne maximální rychlosti kolem 32 kilometrů za hodinu.

Američtí rybáři teď pomocí kamery natočili, jak to vypadá, když se žralok zakousne do své kořisti. Připevnili kameru na krvácející návnadu a pak jen sledovali, jak se do ní zabořily ostré žraločí zuby. Není to příjemný pohled:

Žraloci nejsou nebezpeční! Co znamená páté místo žraloka mako? Jen to ukazuje, jen přehnaná je zdůrazňovaná nebezpečnost žraloků. Existuje jen osm doložených nevyprovokovaných útoků žraloka mako na člověka – člověk přitom zemřel pouze dvakrát!

Na druhou stranu makové zase docela často pokoušou rybáře, když spolu zápasí o kořist; pokud by se počítaly do statistiky i tyto údaje, stal by se mako vůbec nejnebezpečnějším druhem žraloka…

Článek

Zabíjení delfínů

Masakr delfínů: 10 000 ročně zemře, aby se stali návnadou na žraloky

Rybáři z Peru zabíjejí delfíny po tisících – přesto, že je to nelegální.
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Vlaky ve válce Foto:
16:50 17:45
47%
DNES V TVChoose your Wave Foto:
20.00
DNES V TVZa hranice všednosti Foto:
21.10
DNES V TVG. I. Joe 2: Odveta Foto:
20.00
DNES V TVSatan přichází Foto:
22.35
DNES V TVTrans Foto:
22.45
DNES V TVDosavadní život Petra Kraje nečekaně nabere úplně jiný směr, když přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které nápadně připomínají tajemnou pověst. Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35

reklama

\n