reklama

VIDEO: Jak vypadá nejvíc hadů pohromadě na jednom místě?

Hadiště Foto: HadištěFoto: All

Hadi jsou obyčejně samotáři. Ale občas, výjimečně, se stane, že se dají dohromady. Výsledek pak připomíná noční můru...

V kanadské Manitobě existuje místo pojmenované Narcisse Snake Dens. Jde o údolí, kde se každoročně slézají hadi z širokého okolí. Proč?

Roklina má pro hady ideální geologické podmínky: je plná děr, průrev a úzkých skalních komínů, kudy se hadi protáhnou, ale jejich predátoři už ne. A tak se tu shromažďují v době páření užovky proužkované z půlky Kanady. Hadi i jejich mláďata tu mají nejen klid na rozmnožení, ale také hojnost potravy.

Podívejte se, jak setkání desetitisíců užovek vypadá:

Narcisse Snake Dens je pro užovky zimovištěm, tedy místem, kde i s mladými (tyto užovky jsou živorodé) mohou strávit chladnější období roku, kdy je jinak málo potravy a kvůli nedostatku tepla ani hadi nemají dost energie k lovu. Místo se před několika lety stalo v průvodcích vyhlášenou turistickou atrakcí, ale reálně sem zase tolik návštěvníků nejezdí – přece jen pohled na tisícovky pářících se hadů je jen pro značně otrlého člověka...

Oficiálně je to i podle Guinessovy knihy rekordů místo, kde je největší koncentrace hadů na světě.

Anketa

Vydali byste se mezi desetitisíce hadů?

Co víme o užovce proužkované?

Užovka proužkovaná (Thamnophis sirtalis) je nejedovatý severoamerický had. Je nenáročná, přizpůsobivá a nekousavá, chová se proto často v teráriích. V závislosti na poddruhu dorůstá délky 45 až 140 cm, samci jsou obvykle kratší než samice a mají delší ocasy. Užovka proužkovaná je aktivní hlavně ve dne, kdy loví drobné rybky, žáby i jejich pulce, mloky, žížaly, různé členovce, korýše i plže. Sežere i jiné druhy hadů, ještěry, malé savce i mláďata ptáků. Jsou imunní vůči jedu ropuch a mloků, kteří se tak stávají jejich kořistí. (zdroj wiki)

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVHellboy 2: Zlatá armáda Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.40
DNES V TVTristan a Isolda Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.50
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVCizinka Foto:
22.20

reklama