reklama

VIDEO: Jak se stěhují přímorožci. V hlavní roli zvířata z Dvora Králové

Ze Zoo Dvůr Králové včera odjel transport zvířat do Zoo Hodenhagen, odkud koncem týdne dorazí samice jižního bílého nosorožce.

Pracovníci výměny zvířat ve spolupráci se zoology, veterinárními lékaři a ošetřovateli naložili zvířata určená do Serengeti Parku Hodenhagen. Po desáté hodině opustil transport brány zoo.

Z Hodenhagenu přivezou koncem týdne samici jižního bílého nosorožce. Celý transport doprovázejí reportéři Prima Family (novým mediálním partnerem Zoo Dvůr Králové se stala stanice Prima ZOOM). Informace o průběhu cesty jsou zveřejňovány také na FB zoo.

Vlastní nakládání zvířat začalo v úterý v osm hodin ráno. Jako první byla naložena na otevřené nákladní auto prázdná transportní bedna pro nosorožce. Potom už přišla na řadu zvířata, bylo jich celkem devět: dva samci gazely Thomsonovy, pár kudu velkých, samec přímorožce arabského, pár guerez angolských a dva mladí samci gepardů.

Kromě gepardů, kteří vešli do transportních beden sami, dostala všechna ostatní zvířata lehkou anestezii a do beden byla uložena ve spánku. Díky souhře a profesionální práci všech zúčastněných byla všechna probuzená zvířata už před desátou hodinou naložena v bednách do speciálního vyhřívaného kamionu. Krátce po desáté hodině vyrazil transport na cestu.

Do Hodenhagenu dorazil v úterý v pozdních večerních hodinách. Návrat transportního týmu s novým nosorožcem do Dvora Králové očekáváme ve čtvrtek večer.

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVGodzilla Foto:
20.00
DNES V TVSatan přichází Foto:
22.50
DNES V TVDvojí obvinění Foto:
20.15
DNES V TVNebezpečný mstitel Foto:
22.25
DNES V TVDosavadní život Petra Kraje nečekaně nabere úplně jiný směr, když přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které nápadně připomínají tajemnou pověst. Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35
DNES V TVDémoni vzpomínek Foto:
20.15
DNES V TVVražedné Miami Foto:
22.15

reklama

\n