reklama

VIDEO: Jak se radují tygři čerstvě propuštění na svobodu

Šťastní tygři Foto: Šťastní tygřiFoto: All

Radost zvířat, která získala svobodu, je nefalšovaná...

Nejvíc tygrů žije v USA. Je to bizarní paradox dnešní doby – ve volné přírodě jsou tyto krásné šelmy už natolik ohrožené, že jich je více v amerických klecích než v asijských lesích…

Většina tygrů ve Spojených státech nežije v zoologických zahradách ale u soukromých chovatelů, kteří se chtějí tygrem pochlubit sousedům. Přináší to samozřejmě spoustu problémů; tak třeba když majitel zchudne, zkrachuje nebo prostě nemá dost peněz na to živit tak náročné zvíře, jakým tygr bezpochyby je.

Vloni se přesně tohle přihodilo v Buffalu. Dva kdysi krásní tygři bylo nalezeni ochránci přírody v zoufalém stavu, jak živoří ve špinavé kleci nedaleko chátrající vily. Bez dostatku jídla, v zoufalých hygienických podmínkách a zcela bez jakékoliv veterinární péče…

Organizaci International Fund for Animal Welfare (IFAW) se Carli a Lily (jak se tygři jmenují) podařilo zachránit a převézt do největší rezervace pro zvířata se stejným osudem. Safe Haven Rescue Zoo se nachází v Nebrasce a tygři zde našli nový domov, tentokrát v uspokojivých podmínkách. Video, jak se radují z (relativní) volnosti, je úžasné:

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Choose your Wave Foto:
20:00 21:10
88%
DNES V TVChoose your Wave Foto:
20.00
DNES V TVZa hranice všednosti Foto:
21.10
DNES V TVG. I. Joe 2: Odveta Foto:
20.00
DNES V TVSatan přichází Foto:
22.35
DNES V TVTrans Foto:
22.45
DNES V TVDosavadní život Petra Kraje nečekaně nabere úplně jiný směr, když přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které nápadně připomínají tajemnou pověst. Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35

reklama

\n