reklama

VIDEO: Írán zničil americkou letadlovou loď

Potopení letadlové lodi Foto: Potopení letadlové lodiFoto: All

Dvacet raket, desítky granátů a výsadek mariňáků...

Už před rokem zpozorovaly satelity, že u íránských břehů se objevila veliká letadlová loď. Prakticky přes noc a ještě k tomu americká…

Brzy se ukázalo, že loď není pravá, ale že se jedná pouze o model lodi, nikoliv o pravou letadlovku. Vznikl v suchém doku nedaleko Bandar Abbasu. Podle prohlášení íránské vlády se jednalo o kulisu pro nový film Seana Stona (což je syn výrazně slavnějšího Olivera Stona) Airbus. Tento snímek měl pojednávat o Letu 655, který byl sestřelem americkou letadlovou lodí USS Vincennes roku 1988.

Ale od té doby se o filmu už víc nemluvilo a loď stále stála u pobřeží. Jen ji Írán přebarvil na šedou. Svůj pravý smysl loď ukázala až tento týden, kdy byla íránským námořnictvem „zničena“. Vojáci na ni nejprve vypálili přibližně 20 raket – a pak na ni zaútočili z řady menších člunů. Ze začátku granáty a pak na palubu letadlové lodi podnikli z několika stran i výsadek.

Letadlová loď byla sice vyřazena z provozu, ale po několikaměsíčních opravách bude moci svoji úlohu cvičného cíle plnit znovu. A íránské námořnictvo se tak bude moci znovu chlubit tím, jak to USA natřelo… Podívejte se na zveřejněné záběry:

 

 

První pražské slůně živě ze ZOO Praha

reklama