reklama

VIDEO: Hadí masáž na Filipínách je jen pro odvážné

Masáž hadem Foto: Masáž hademFoto: All

Ve filipínské zoologické zahradě v městě Cebu přišli s neobvyklým zážitkem pro odvážné návštěvníky.

O Cebu jste nejspíš nikdy neslyšeli, ale jde o druhé největší filipínské město – žije zde skoro 900 000 obyvatel. A také zde mají asi nejhezčí zoologickou zahradu v zemi.

Jenže zoologické zahrady v Asii vypadají často hodně jinak, než jsme z Evropy zvyklí. Místo až vědecké péče o zvířata zde jde často spíše o co nejintenzivnější zážitek pro návštěvníka. Necháme na vašem zvážení, do jaké míry je to správné, ale rozhodně je to úplně jiný přístup.

V ZOO Cebu přišli s něčím zcela originálním: návštěvníci si zde mohou nechat namasírovat tělo obrovskou, téměř šestimetrovou krajtou tmavou. Nejde úplně o klasickou masáž – krajta se prostě kolem člověka ovine a lehce ho svým svalnatým tělem přiškrtí. Člověku údajně nic nehrozí; krajta se nejprve nakrmí nejméně 10 kuřaty, takže nemá hlad a „masírovaného“ svírá jen lehce, tak, aby ho zneškodnila, ale nezabila. A rozhodně se podle ošetřovatelů nikdy nezakousne. Respektive: zatím se nikdy nezakousla…

Podívejte se na video:

 Krajta tmavá je jedním z největších hadů světa. Jde o poddruh krajty tygrovité, který žije v Asii. Je to vůbec největší poddruh krajty tygrovité, nejdelší exemplář měřil 574 centimetrů! Je rozšířen hlavně v jižní Číně, Indočíně a v Barmě. Dále žije na Borneu, Hainanu, Celebesu, na Sumbě a na Jávě. V posledních letech se krajty tmavé vyskytují i v USA, kde se jim v příhodných podmínkách velmi daří, protože nemají přirozeného soupeře. Do volné přírody je tam vypouštějí majitelé, kteří nepočítali s jejich velikostí. V národním parku Everglades na Floridě se lokálně stávají dominantním predátorem, vítězí i nad domácími aligátory.

Anketa

Dali byste si hadí masáž?

hlasovat
hlasovat
hlasovat
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Mumie ožívají Foto:
22:10 23:10
87%
DNES V TVŽivot ve vzduchu Foto:
20.00
DNES V TVJedinečná zvířata Foto:
21.10
DNES V TVMůj soused zabiják Foto:
20.00
DNES V TVZapomenutá kletba Foto:
22.10
DNES V TVPoslední Mohykán Foto:
20.15
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVNebezpečný mstitel Foto:
22.20
DNES V TVOsudová ztráta Foto:
20.15
DNES V TVVražedné Miami Foto:
22.40

reklama

\n