reklama

VIDEO: Co natočil dravec, který ukradl kameru?

Tučňák natočený kamerou Foto: Tučňák natočený kamerouFoto: All

Nejlepší přírodovědné video loňského roku nenatočil člověk, ale čimango.

Britský televizní kanál BBC natáčel na Falklandách nový dokumentární seriál s názvem Tučňáci – život v hejnu. Při filmování se však přihodilo něco nečekaného…

Filmaři chtěli využít pro natáčení skryté kamery ukryté do umělého tučňáčího vejce. Režisér John Downer a jeho tým použili celkem 50 špičkových miniaturních přístrojů schopných natáčet v HD kvalitě. Rozmístili je po kolonii tučňáků a vyčkávali, jaké záběry kamerky pořídí…

Většina kamer natáčela to, co od nich očekávalo, osud jediné byl však mnohem zajímavější. Mohl za to čimango. Jde o dravého sokolovitého ptáka, který se živí právě vejci tučňáků. Dokonale maskované vejce uchopil do spárů a odletěl s ním pryč – ale kamera při přeletu nad kolonií stále natáčela. Podívejte se, jak unikátní záběry ukázaly život tučňáků:

Downerův tým použil pro natáčení také další maskované robotické kamery, například ukryté v kamenech. Vrcholem jsou však bezesporu robotičtí tučňáci vybavení kamerkami, kteří se mohou bez problémů pohybovat mezi těmi pravými tučňáky a přitom filmovat… To je on:

Robo-tučňákRobo-tučňák

 

Chcete vědět o tučňácích něco, co ví jen málokdo? Čtěte:

Článek

FOTO: Thinkstock

Cenzurovaní tučňáci: vědci 100 let odmítali psát o jejich sexuálních zvycích

Tučňáci se věnují těm nejhorším zvrhlostem: nekrofilii, pedofilii i homosexualitě. Když to poprvé vědci zjistili, odmítli o tom psát.
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Záhada hmoty Foto:
12:25 13:40
54%
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama