reklama

VIDEO: Aligátor s kamerou na hlavě. Co všechno natočil?

Aligátor s kamerou Foto: Aligátor s kamerouFoto: All

Když se aligátorovi připevní na hlavu kameru, vzniknou z toho neobyčejné záběry.

National Geographic je televizní kanál, který vždy posouval hranice poznání kupředu. Na ZOOMu jsme velmi rádi, že vám právě od něj můžeme přinášet velké množství povedených dokumentů.

V současné době natáčí National Geographic sérii nazvanou Crittercam. Je založená na tom, že filmaři společně s vědci připevní zvířeti na tělo kameru a tímto způsobem sledují jeho chování.

Je to samozřejmě nejen atraktivní pro diváky, ale také to přináší spoustu informací pro vědce. Tak například aligátoři na Floridě. Většinu dne stráví naprosto skrytí lidským zrakům a ukrývají se před nepřáteli, kořistí i zvědavými vědci. Ale s kamerou na zádech to nejde:

Stačilo pouhé jednodenní natáčení a zoologové hned narazili na záhadu. Samec, který měl kameru na těle, nečekaně klesl ke dnu. Potopil se a bez jakéhokoliv pohybu tam zůstal 90 minut, teprve pak se vynořil. Vědci neví, co mohlo toto jeho chování způsobit – jen spolu žertovali, že by mohlo jí o prvního narkoleptického aligátora v dějinách…

Článek

Oko krokodýla Foto: Thinkstcok

Krokodýli se naučili používat nástroje – jako vábničku

Většinový pohled vidí krokodýly dost jednoznačně: jsou to tupá zvířata, která většinu dne proleží ve vodě a jen čekají, než jim nějaké zvíře vleze do tlamy. Omyl!
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama