reklama

V USA zakázali používat výraz globální oteplování…

Globální oteplování v USA Foto: Globální oteplování v USAFoto: All

Příznivci teorie o globálních změnách klimatu jsou často (a někdy oprávněně) obviňováni z toho, že prosazují v diskuzi jen svou pravdu. Nyní se ukázalo, co dělají jejich protivníci.

Stalo se to roku 2011 v organizaci Florida Departement of Enviromental Protection – takové floridské obdobě našeho ministerstva životního prostředí. Oficiální příkaz vedení zakázal všem tisícům zaměstnanců, aby používali výrazy „změna klimatu“ a „globální oteplování“.

Tento příkaz byl jen nepsaný a souvisel se zvolením republikánského guvernéra Ricka Scotta, který do funkce úřadu prosadil svého člověka, tvrdí britský deník Guardian. Scott se ke kauze i k otázce globálních změn klimatu odmítl vyjádřit s tím, že není žádný vědec.

Novinářům však výše popsanou verzi potvrdilo několik bývalých zaměstnanců organizace na Floridě. „Bylo nám řečeno, že nemáme používat výrazy globální oteplování, změny klimatu a udržitelnost,“ citují novináři Christophera Byrda, který pracoval v organizaci v letech 2008-2013. Další oslovená, Kristina Trotta, to potvrzuje a přidává další příklad: „Například stoupání mořské hladiny jsme museli nazývat protivné záplavy…“

Anketa

Věříte, že existuje globální oteplování způsobené člověkem?

hlasovat
hlasovat
hlasovat

Podle vyjádření bývalých zaměstnanců se tento příkaz projevil napříč celým spektrem aktivit ministerstva. Od výukových materiálů, přes programy na podporu ochrany životního prostředí až po celkovou politiku této organizace…

Právě Florida je podle zprávy o globálních změnách klimatu nejvíce ohroženým státem USA.

 

 

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVHellboy 2: Zlatá armáda Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.40
DNES V TVTristan a Isolda Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.50
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVCizinka Foto:
22.20

reklama