reklama

FOTOGALERIE: Tak končí sen: smrt největšího nákupního centra světa v přímém přenosu

Konec největšího nákupního centra světa - Obrázek 1 Foto: Konec největšího nákupního centra světa - Obrázek 1Foto: profimedia

Symbolem kapitalismu se stala i u nás obří nákupní centra. Ale ze snu o úspěchu se snadno stane noční můra...

Randall Park Mall ve městě North Randall v Ohiu býval se svou plochou 190 000 metrů čtverečních kdysi největším nákupním centrem na planetě. Když ho v roce 1976 otvírali, mělo městečko pouhých 1500 obyvatel, v centru však pracovalo až 5000 zaměstnanců. Všechny americké noviny ho pokládaly za ztělesnění amerického snu a psaly o něm jako o budoucnosti.

Ale pak přišly krize a svět se změnil. V roce 2003 se zavřely jeho brány a od té doby budova chátrá. Atmosféru místa zachytil fotograf Matthew Christopher.

Dopadnou podobně i české "chrámy konzumu"? Podařilo nám roztočit spirálu konzumu, v níž štěstí znamená majetek. Majetek, který si do hrobu nikdo nevezme. Leda, že byste si pořídili zlatou rakev.

Text: RD

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVGodzilla Foto:
20.00
DNES V TVSatan přichází Foto:
22.50
DNES V TVDvojí obvinění Foto:
20.15
DNES V TVNebezpečný mstitel Foto:
22.25
DNES V TVDosavadní život Petra Kraje nečekaně nabere úplně jiný směr, když přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které nápadně připomínají tajemnou pověst. Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35
DNES V TVDémoni vzpomínek Foto:
20.15
DNES V TVVražedné Miami Foto:
22.15

reklama

\n