reklama

První bílá mláďata ligera! Je to úspěch, nebo rouhání?

Bílá čtyřčata Foto: Bílá čtyřčataFoto: All

Svět má zase o dalšího doposud nespatřeného tvora navíc.

Na světě žije v současné době asi 1200 bílých tygrů a jen pouhých 300 bílých lvů. Teprve vloni se je podařilo zkřížit – a v listopadu se narodila první bílá mláďata z tohoto spojení. Říká se jim ligeři: jde o křížence tygřice a lva; na rozdíl od tigonů, což jsou kříženci lvice a tygra.

Liger je největší známou kočkovitou šelmou světa. Jeho tělo může být dlouhé přes tři metry s hmotností přes 400 kg. Základní srst má plavou barvu jako srst lva. Má pruhy podobně jako tygr, obvykle však světlejší. Samec může mít hřívu, která je však méně mohutná než hříva lva. Může vyvinout až osmdesátikilometrovou rychlost.

Podívejte se na další záběry těchto úžasných tvorů:

Mláďata se narodila v americkém soukromém safari Myrtle Beach Safari v Jižní Karolíně. Jde o něco zcela jedinečného, protože z asi 1000 ligrů, kteří na zemi žijí, doposud nebyl bílý ani jeden. Biologové i chovatelé dokonce pochybovali, zda je to vůbec možné – mnoho indicií naznačovalo, že nikoliv.

Podívejte se, jak vypadají jejich rodiče:

Když se čtyři mláďata před šesti týdny narodila, vážila pouhých 7 kilogramů. Všechna čtyři koťata jsou kluci; dostali jméno Yeti, Odlin, Sampson a Appollo. Až vyrostou, stanou se z nich však největší šelmy na světě. Nejen proto, že ligeři jsou největšími kočkami světa, ale také proto, že jejich strýc Hercules je podle Guinnessovy knihy rekordů největší kočkovitou šelmou světa. Měří 330 centimetrů a váží 420 kilogramů!

Článek

Oncilla

Fantazie: vědci objevili novou velkou kočkovitou šelmu!

Občas si myslíme, že už o naší planetě víme úplně všechno. Jak velký je to omyl, vás přesvědčí následující článek.
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVLara Croft: Tomb Raider Foto:
20.15
DNES V TVPrinc a pruďas Foto:
22.20
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama