reklama

Příběh zaříkávačky goril sledujete dnes na ZOOMu

Stavba obličeje se vyznačuje podkusem, tj. jejich spodní čelist přesahuje čelist horní Foto: Stavba obličeje se vyznačuje podkusem, tj. jejich spodní čelist přesahuje čelist horníFoto: Thinkstock

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to bude pondělí na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Pondělí v něm bude věnováno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady z tematických bloků Volání divočiny a Největší katastrofy. V každém z nich uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Volání divočiny

17.50 Zaříkávačka goril

Seznamte se s gorilím samcem Makumbou, který více než deset let vládl lesům v Kongu. Jeho důvěru si zde snažila získat zooložka Angelique Toddová, která po vzoru Dian Fosseyové zasvětila svůj život gorilám… Britský dokument (2006)

 

18.55 Zápisky lovce krokodýlů II (1,2)

Každodenní život v australské zoo je plný nebezpečných dobrodružství. Musí se tu potýkat s hady či krokodýly a snažit se vyváznout bez zranění. Toto umění nejlépe ovládal Steve Irwin… Australský dokumentární seriál (2002)

Blok Největší katastrofy

20.0021.00 Největší světové katastrofy (12)

Zemětřesení, výbuchy sopek, povodně, laviny, požáry a další ničivé katastrofy. Jaká je jejich historie a jakým způsobem se s nimi dá bojovat? Britský dokumentární seriál (2009)

21.0022.00 V srdci tornáda

Nadšenců, kteří chtějí být nablízku tornádům, je mnoho. Málokdo ale přijde s tak odvážným plánem jako Sean C. Casey. Zkonstruoval speciální vůz, s nímž chce vjet do nitra tornáda a zmapovat ho zevnitř. Získané poznatky by mohly pomoci při předpovědích chování těchto vzdušných vírů. Spojí se s meteorologem Joshuou Wurmanem, který má také speciální vůz: malý náklaďák s Dopplerovým radarem a dalšími přístroji za milion dolarů. Oba tornádofilové si mohou vzájemně pomoci. Díky měření Joshuových přístrojů získá Sean informace, do kterého tornáda je bezpečné vjet. Úspěch ale není zaručen a čas se krátí…

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

První pražské slůně živě ze ZOO Praha

reklama