reklama

Podprsenky budoucnosti: poznají náladu a zabrání osahávání

Jako princezna Leia ze Star Wars Foto: Jako princezna Leia ze Star WarsFoto: All

Firma Microsoft pracuje na "chytré podprsence" měřící náladu.

Výzkumníci firmy Microsoft navrhli "chytrou podprsenku", která dokáže zjistit stres své nositelky. Prototyp spodního prádla obsahuje vyjmutelné senzory, které sledují srdeční a kožní aktivitu, z nichž získávají údaje o náladě. Cílem je poskytnout nositelnou technologii, která by mohla zabránit přejídání způsobenému stresem, napsal zpravodajský server BBC News.

Údaje o náladě nositelka dostává prostřednictvím aplikace pro chytrý telefon, která ji upozorní na riziko "emočního útoku na jídlo". Podle výzkumníků je právě podprsenka pro podobné zařízení ideální, protože může snímat EKG v blízkosti srdce. Snahy vytvořit něco podobného pro muže zatím nejsou příliš úspěšné, protože snímače jsou od srdce příliš daleko.

Technologie v oblečení se propojuje

Technologie zapracovaná do kousků běžného oblečení se čím dál častěji prosazuje při monitorování celé škály zdravotních stavů. Už před několika lety byla představena podprsenka se spojením na Twitter, která odeslala zprávu při každém rozepínání, aby tak nositelce připomněla samovyšetření prsů, a jedna americká firma získala patent na nositelné zařízení analyzující teplotu prsů s cílem zjistit rakovinu.

Naopak v reakci na sérii znásilnění v Indii vyvinuli tři studenti inženýrství podprsenku se senzory a elektrickým obvodem, který se aktivuje, pokud se někdo pokusí ženu osahávat.

ČTK

Článek

Výstřih Foto:

Proč muži milují ženská prsa: nová teorie vrhá nové světlo na ňadra

Muži stráví pozorováním ženských ňader víc času, než by bylo záhodno. Přitom prsa nemají pro dospělého chlapa žádnou funkci, tak co muže tolik fascinuje?
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Záhada hmoty Foto:
12:15 13:25
38%
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVLara Croft: Tomb Raider Foto:
20.15
DNES V TVPrinc a pruďas Foto:
22.20
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama