reklama

Pinďour na Marsu. To není vtip, to je věda

Útvar na Marsu Foto: Útvar na MarsuFoto: NASA

Robotické vozítko se na Marsu pohybovalo po velmi podezřele vypadající dráze.

Uživatelé sociální sítě Reddit si na oficiálních fotografiích NASA všimli něčeho krajně podezřelého: dráha vozítka Opportunity připomíná tvar mužského přirození.

Fotografie je podle všeho opravdová a nejde o žádný podvod. Opravdu se nachází na serveru NASA a zřejmě není nijak upravená. Poté, co si jí fanoušci dobývání vesmíru všimli, se ale server NASA na nějakou dobu zhroutil – tak masivní byl zájem o nejvzdálenější penis ve vesmíru...

Když si v NASA obrovského zájmu všimli, nahráli na web dokonce fotku v lepší kvalitě. Pokud nám nevěříte, že nejde o podvod, tady je odkaz přímo na stránky NASA.

Tvar vytvořila kola jednoho ze dvou robotických vozítek Opportunity a Spirit – netušíme zatím, kterého z nich. Přestože se vozítka umí pohybovat sama, většinu času je řídí inženýři přímo ze Země pomocí navigačních map. Výzkumné sondy se tedy pohybují po dráhách, které jim zadávají pozemští operátoři. Ti jim často zadávají složité a nepravidelné trajektorie, aby otestovali schopnosti a stav vozítek.

Útvar na Marsu, Foto: NASA

Falický útvar na Marsu, Foto: NASA

 

Příčina vzniku této velmi zajímavé dráhy zatím nemá vysvětlení; NASA se k tomu nevyjádřila. Je ale pravděpodobné, že jde o vnitřní vtip v NASA – inženýři zřejmě úmyslně navigovali vozítko tak, aby právě takový obrazec vznikl... Samozřejmě budeme toto téma i nadále sledovat – jedno vysvětlení bychom však měli už teď:

Howard Wolovitz, Foto:

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Lov Foto:
02:05 02:55
39%
DNES V TVPod hladinou Foto:
21.10
DNES V TVHombre Foto:
20.15
DNES V TVVetřelec vs. Predátor Foto:
22.40
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVSoukromé očko Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama

\n