reklama

Nejzáhadnější evropská poušť. Odhalte její tajemství na ZOOMu

Poušť Tabernas, pták Foto: Poušť Tabernas, ptákFoto: All

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je středa na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!

Aby byl ZOOM ještě zajímavější a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Středa v něm bude věnována dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na úplně nový programový blok Zločin pod lupou a pak na oblíbenou Fascinující přírodu. V každém bloku uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Zločin pod lupou:

17.50 Skutečné útěky z vězení (5)

Podívejte se na strhující příběhy skutečných útěků z vězení po celém světě. Pravdivé události jsou mnohdy mnohem dramatičtější než filmová fikce… Americký dokumentární seriál (2010)

18.55 Forenzní vyšetřovatelé II (12)

Neúnavná práce detektivů a forenzních odborníků pomáhá dopadnout viníky závažných zločinů. Jejich vyšetřování je krok za krokem pečlivě zdokumentováno. Uvidíte exkluzivní záběry z policejních kamer, fotografie z míst činu a další záznamy, které normálně vůbec neopustí soudní síň… Australský dokumentární seriál (2005)


Blok Fascinující příroda

20.00 V říši slonů (2)

Na pláních severní Botswany je domov mnoha stád divokých afrických slonů. Poznejte pestrý život těchto obrovských savců… Britsko-americký dokumentární seriál (2000)

21.00 Tabernas zapomenutá poušť Evropy

Vydejte se s námi na nejteplejší místo Evropy a jednu z mála pouští starého kontinentu. Poušť Tabernas se rozkládá na ploše 280 km2 ve španělském regionu Andalusie a místy připomíná měsíční krajinu; pro její jedinečný vzhled ji ostatně rádi vyhledávají filmaři a právě tady našli svůj Divoký západ mj. tvůrci spaghetti westernů s Clintem Eastwoodem. Jinak se ale lidé poušti, kde letní teploty běžně přesahují 43 °C a která byla vyhlášena přírodní rezervací, vždy vyhýbali. Pro ostatní živočichy to ale neplatí: své místo si tu našli tak rozdílná zvířata jako ježci, hadi, pavouci, sovy i orli. Tuto málokdy zmiňovanou evropskou divočinu poznáme ve výtečně natočeném dokumentu.


Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

 

Článek

Co mají společného? Foto: thinkstock.com

Po jakých mužích ženy nejvíc touží?

Jaký muž je pro ženy nejpřitažlivější? Jaké chování je atraktivní? Zkrátka – po jakém muži ženy touží?
Temný kraj
TV PROGRAM
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVBeowulf a Grendel Foto:
22.25
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
22.45
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama