reklama

Nacista hrdinou. Odhalte absurditu dějin dnes na ZOOMu!

John Rabe - nacista zachránce Foto: John Rabe - nacista zachránceFoto: All

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 1000 míst, která musíte vidět, než zemřete (11)

Stejnojmenná kniha se stala inspirací pro pár novomanželů, který cestuje po celém světě a navštěvuje nejzajímavější místa, která stojí za to vidět. Poznejte s nimi starověké památky různých koutů světa, krásu nejvyšších hor, romantiku měst…


18.5520.00 Krásy Evropy se Samanthou Brown (55 + 56)

Známá cestovatelka a moderátorka Samantha Brown vás provede nejkrásnějšími evropskými velkoměsty, jako jsou Paříž, Řím nebo Londýn, i menšími městečky jako Oxford. Navštívíte místní památky, restaurace a vyhlášené obchody... Americký dokumentární seriál (2004)

Blok Po stopách historie

20.0021.00 John Rabe nacista zachránce

John Rabe byl sice příslušníkem nacistické strany, oddaným členem NSDAP, a přesto dokázal v roce 1937 při brutálním dobytí čínského Nankingu japonskými vojáky zachránit statisíce místních lidí před smrtí a utrpením. Zatímco západní svět na jeho fascinující příběh často zapomíná, zde jsou Rabemu dodnes vděční. Je pro ně svého druhu „Schindlerem“. Právě o tom, proč si přes svou politickou příslušnost vysloužil obdiv a uznání, vypráví tento působivý dokument. (Příběh byl několikrát zfilmován, v jedné z úspěšných verzí hrál Raba Jürgen Prochnow.)

21.0022.00 Největší tajemství historie (3)

Většina dějepisců se zhruba shoduje v názoru, jak se odehrála většina důležitých světových událostí. Přesto však existují příběhy, které dlouhá desetiletí obestírá aura nejistoty a tajemství. Seriál se snaží odhalit, co se vlastně stalo a stát mohlo. Shromažďuje důkazy a často zpochybňuje tzv. oficiální verze. Jsou to případy, kolem kterých se vyrojila řada sporných teorií mezi uznávanými i amatérskými historiky. Zkusme tedy zjistit, které z nich by bylo na místě v učebnicích proškrtat a doslova „přepsat dějiny“. Mezi otázkami, jimiž se v první řadě této dokumentární série budeme zabývat, je například osud Amelie Earhartové, první ženy, která přeletěla Atlantský oceán a záhadně zmizela během letu v roce 1937. Posvítíme si také na mezi ufology tolik oblíbený Roswell, na možnost, že princezna Anastázie přežila vyvraždění rodu Romanovců, nebo na tvrzení, že Adolf Hitler přežil konec druhé světové války.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Cesta k Marsu Foto:
01:15 02:10
14%
DNES V TVLetem světem Foto:
20.00
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVBáječný den Foto:
20.15
DNES V TVČasový kód Foto:
22.30
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TVMyšlenky zločince Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama

\n