reklama

Na Mars létajícím talířem! NASA už ví, jak přistane na Rudé planetě

UFO nad městem Foto: UFO nad městemFoto: All

NASA vyzkouší nový přistávací prostředek pro lety na Mars – a bude mít nečekaný tvar...

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) chystá v úterý u havajského ostrova Kauai první experimentální let zcela nového přistávacího prostředku pro lety na Mars. Zařízení o tvaru disku či velkého talíře by mělo být schopno dopravovat na sousední planetu těžké náklady a později i astronauty, uvedla agentura AP.

Pro snášení sond a modulů na Marsu se od 70. let dodnes používá tentýž tradiční tvar padáku. Pokud ale mají přistávat na Marsu lidé s veškerým vybavením, musí být k dispozici větší a mnohem silnější prostředek.

Pokud dovolí počasí, vynese balón v úterý testované zařízení z vojenské základny na Kauai do výšky 37 kilometrů nad Tichý oceán, kde jej spustí dolů. V té chvíli se zažehnou jeho raketové motory a vynesou jej rychlostí čtyřnásobně překračující rychlost zvuku do výšky 55 kilometrů.

Článek

E.T. mimozemšťan Foto: blogspot.com

Sedm nejvíc kultovních UFOnů!

Ať už fandíte naším Kvadromatům, Rosolínům nebo Mikrofonům, nemůžeme v rámci vánoční invaze zapomínat ani na jejich hvězdné bratry.

Prostředí v takové výšce je podle inženýrů svou řídkou atmosférou podobné tomu, co je kolem Marsu. Jakmile se zařízení začne snášet dolů, měl by se nafouknout plášť kolem něj a rozevře se obří padák. To by mělo celý disk dopravit bezpečně na hladinu moře.

Průběh experimentu budou zaznamenávat kamery umístěné kolem celého zařízení a budou jej moci sledovat i diváci napojení na webovou stránku NASA. Inženýři ale upozorňují na to, že na první pokus se let nemusí povést. "Pokud získám údaje, budu úplně spokojený," řekl AP vedoucí projektu Mark Adler.

Padák nového zařízení má průměr 33,5 metru, a je tak dvojnásobně velký proti tomu, který předloni na Mars snesl tunové vozítko Curiosity. Je tak obrovský, že se nevejde do větrných tunelů, které NASA pro testování podobných padáků obvykle využívá. Další zkušební lety s novým zařízením NASA plánuje příští rok.

ČTK

Článek

UFO ve Švýcarsku Foto:

Armáda zveřejnila videa UFO. Tady jsou!

Pro americkou armádu představovala UFO takový problém, že tento fenomén zkoumala celkem ve třech velkých projektech.
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVÚsvit planety opic Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.45
DNES V TVNavždy spolu Foto:
20.15
DNES V TVZmizení Foto:
22.25
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVDokonalá chůva Foto:
20.15
DNES V TVCizinka Foto:
22.20

reklama