reklama

Kamzíci popírají přírodní zákony: šplh na kolmou stěnu je pro ně pohoda

Kamzíci, kozorožci a kozy porušují fyzikální zákony - Obrázek 1 Foto: Kamzíci, kozorožci a kozy porušují fyzikální zákony - Obrázek 1Foto: Bored Panda

Máte závratě? Tak to tenhle článek raději nečtěte...

Existují zvířata, jejichž schopnosti nás neustále šokují. Třeba takoví kamzíci nebo kozorožci – umí se udržet i na té nejkolmější skalní stěně, aniž by spadli dolů.

Podívejte se na fotografie, které vám kamzíky, kozorožce a další jejich příbuzné představí jako dokonalé horolezce. I bez výbavy dokážou zdolávat skály a stěny, před kterými by většina lidských horolezců jen zbledla strachem.

Galerie tady:


V čem spočívá tajemství jejich superschopnosti? Dá se to dobře demonstrovat na kamzíkovi bělákovi – tom nádherném bílém tvorovi, jenž je na většině fotografií. Jejich kopyta jsou opatřena tvrdým, ostrým okrajem a měkkým, pružným nášlapným polštářkem, které způsobují pevné přilnutí jak ke skále, tak k ledu.

 

Článek

Příroda je prostě úchvatná - snímky zvířat, které vám vyrazí dech  Foto: Business Factory

Příroda je prostě úchvatná - snímky zvířat, které vám vyrazí dech

Příroda a její zvířecí obyvatelé nás nikdy nepřestane překvapovat. Stále má totiž světu co ukázat. Podívejte se s námi na úžasné snímky zachycující život divokých zvířat v ...

 

První pražské slůně živě ze ZOO Praha

reklama