reklama

K setkání potápěče a slona může dojít na jediném místě. Kde a proč?

Když potápěč potká slona - Obrázek 1 Foto: Když potápěč potká slona - Obrázek 1Foto: profimedia

Každé zvíře je neopakovatelný unikát, dokazuje následující příběh...

O slonech se ví, že umí dobře plavat. Ale přesto, že tuto dovednost ovládají, nějak moc se v plavání nevyžívají. Zejména mořskou vodu příliš nemilují – sůl jim poškozuje kůži, je to přece jen dost rizikové a především vyčerpávající.

Ale pak je tady Rajan, slon indický, který plavání v moři zbožňuje. Jde o výjimku, která potvrzuje pravidlo a současně dokazuje, že každé zvíře je individualita.

Rajan má 63 let, je to čtyřtunový samec a žije na Adamanských ostrovech v Bengálském zálivu. Celý život pracoval na ostrově v lese; tahal z lesa dřevo a dřel jako kůň – dá-li se něco takového vůbec o slonovi říci. V mořské vodě se ochlazoval, když bylo vedro příliš velké i na něj.

Asi před 10 lety přestal být Rajan v lese potřebný. Jednak už byl na náročnou práci příliš starý, ale současně už v té době prakticky všechny slony nahradila těžká technika. Jeho majitel se naštěstí zachoval lidsky a slona, který se za 50 let služby stal už vlastně členem rodiny, si ponechal, aby u něj dožil…

Díky tomu si teď návštěvníci Adamanských ostrovů mohou užívat nevšedního zážitku a potkat v moři 500 metrů od břehu slona…

A taky si ho mohou natočit:

 

 

 

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVVodní obři Foto:
20.00
DNES V TVPod hladinou Foto:
21.10
DNES V TVMagnum Force Foto:
20.15
DNES V TVMasakr na střední škole Foto:
22.50
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVDivočina Foto:
21.40
DNES V TVSoukromé očko Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama

\n