reklama

Jako z jiné planety: Nový Zéland a další úžasná místa dnes na ZOOMu

Nový Zéland, jak ho znáte i neznáte  Foto: Nový Zéland, jak ho znáte i neznáte Foto: All

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 Lonely Planet: Neprobádané cesty (13)

Autoři průvodců Lonely Planet vás provedou po nejkrásnějších místech na Zemi. Podíváte se do států, jako jsou Maroko, Kolumbie nebo Laos. Poznáte tamější obyvatele i pamětihodnosti… Americký dokumentární seriál (2009)

18.5520.00 Novým Zélandem po dávných stezkách (4)

Dvojice dobrodruhů Kevin Biggar a Jamie Fitzgerald se vydává ve stopách nejvýznamnějších výprav, které absolvovali dobrodruzi objevující Nový Zéland. Stejně jako oni vyrážejí na cestu s minimálním vybavením… Novozélandský dokumentární seriál (2012)

Líbí se vám Nový Zéland?

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Ztracené světy (2)

Ramessova egyptská říše. Poznejte světy ztracené před dávnými dobami, stejně jako ty, které se objevily a zmizely až ve 20. století. Poznejte i místa, která existovala jen v lidské fantazii. V této výpravné sérii se seznámíte s výdobytky stavitelství, technologie a kultury, o nichž se dozvídáme prostřednictvím archeologických nálezů a o kterých podávají svědectví přední badatelé. Nejenže navštívíme lokality, v nichž vznikly, ale s pomocí digitálních triků před námi znovu vyvstanou ve své někdejší kráse. Projděte se starověkým Egyptem, Skotskem Williama Wallace, Jeruzalémem v dobách Ježíše Krista, prozkoumejte Churchillovy tajné bunkry nebo Hitlerovo imaginární superměsto. Pojďte s námi po stopách templářů i athénských vládců…

21.0022.00 Největší tajemství historie III (2)

Pouhé tři týdny po teroristickém útoku na Světové obchodní centrum je do redakce floridských novin zaslán dopis kontaminovaný antraxem. Redaktor Robert Stevens po vdechnutí spor umírá. O týden později je další smrtící dopis zaslán do redakce zpravodajství NBC. Tentokrát se nakazí dvě ženy, které s dopisem manipulovaly. Propukne u nich kožní forma nemoci, která není tak nebezpečná. Obě přežijí. Když se další dopis objeví v redakci novin New York Poste, je včas identifikován a zajištěn. Agenti FBI jsou přesvědčeni, že se útočník zaměřuje na média. Další dopis kontaminovaný jemným práškem je však zaslán do Washingtonu demokratickému senátorovi Tomu Daschleovi. Rozsáhlé pátrání odhalí další smrtící dopis, adresovaný demokratickému senátorovi Patricku Leahymu. Antraxové dopisy kontaminují poštovní systém a nakazí poštu mnoha dalších lidí. Zemi zachvátí strach…

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Temný kraj
TV PROGRAM
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15
DNES V TVJunior Foto:
20.15
DNES V TVPařížská blbka Foto:
22.30
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVJste to, co jíte Foto:
21.30

reklama