reklama

Internetoví trollové, třeste se – už na vás nachystali algoritmus!

trollface Foto: trollfaceFoto: All

Konec trollů se blíží!

Internet je plný trollů – lidí, kteří se baví tím, že narušují debaty ať už na diskuzních fórech, v médiích, nebo na Facebooku. Jsou postrachem moderátorů i ostatních účastníků debat. Teď se ale zdá, že je s nimi ámen.

Vědci ze slavné americké Cornellovy univerzity studovali 18 měsíců diskuze na webech cnn, breitbart a ign – a teď si myslí, že mají zbraň na trolly. Vymysleli algoritmus, který údajně dokáže trolly najít a dokonce z příspěvků předpoví, jestli se daný člověk nezačne jako troll v budoucnosti chovat.

Studii spolufinancoval Google, takže vědci měli k dispozici to nejmodernější vybavení. Jejich program pozná, že uživatel začne „trollit“ už z deseti příspěvků! Podle čeho? Vědci využili především lingvistických nástrojů, pomocí nichž analyzují potenciál rizikových výroků.

Klasickým znakem trolla je také to, že se soustředí jen na malé množství příspěvků – zato je v nich nebývale aktivní. Vědce překvapil i další fakt, který trolly a často banované osoby spojuje: je jím pozoruhodná neznalost gramatiky a velmi nízká jazyková úroveň takových osob.

Proč je tento výzkum vůbec třeba? Problém s trolly totiž spočívá v tom, že prosté banování proti nim vůbec nezabírá. Naopak, přísné zákazy a jejich blokování podle expertů z Cornellu vede jen k tomu, že agresivita ve skupinách vzrůstá. Navíc je moderování takových debat čím dál náročnější a dražší…

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVGodzilla Foto:
20.00
DNES V TVSatan přichází Foto:
22.50
DNES V TVDvojí obvinění Foto:
20.15
DNES V TVNebezpečný mstitel Foto:
22.25
DNES V TVDosavadní život Petra Kraje nečekaně nabere úplně jiný směr, když přijde na spojitost mezi svými rozdělanými případy v Praze a vraždami žen na venkově, které nápadně připomínají tajemnou pověst. Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.35
DNES V TVDémoni vzpomínek Foto:
20.15
DNES V TVVražedné Miami Foto:
22.15

reklama

\n