reklama

Hlavní hrdina Vetřelců dávnověku: rozcuchaný tělocvikář z Řecka

Až budete sledovat seriál Vetřelci dávnověku, určitě vás na první pohled upoutá jeden z jeho protagonistů.

Podivný rozčepýřený muž s nevyslovitelným jménem, který vidí mimozemšťany za každým rohem – to je Giorgio A. Tsoukalos. Do té doby neznámý člověk, ze kterého udělali Vetřelci dávnověku hvězdu internetu. Parodovanou, posmívanou, ale slavnou…

Pokud budete Vetřelce dávnověku sledovat, měli byste o něm něco vědět. Není historikem, není fyzikem, není dokonce ani vědcem. Ale o mimozemšťanech a jejich údajném vlivu na lidstvo ví víc, než kdokoliv jiný. Je potomkem řeckých emigrantů, ale narodil se a vyrůstal hlavně ve Švýcarsku. Právě tam potkal tamního rodáka, legendárního záhadologa Ericha von Danikena.

Jak už jsme naznačili, Tsoukalos není žádný expert na dějiny. Vystudoval v USA, a to nepříliš prestižní univerzitu se zaměřením na sport a jeho marketing. Nikdy se tomuto oboru ale nevěnoval – byť většina jeho kritiků tvrdí, že většina jeho práce je jen a pouze marketing.

Článek

FOTO: NASA

NASA smazal ze svého archivu fotografie UFO. Proč?

Velké pozdvižení způsobilo chování americké agentury NASA. Ze svého archivu se pokusila odstranit fotografie, na nichž je předmět připomínající kosmickou loď.

Už od studií pracoval pro Danikena, respektive pro jeho švýcarské muzeum. A protože se mu tam dařilo, stal se brzy jeho ředitelem. Muzeu vznešeně nazvanému Center for Ancient Astronaut Research šéfuje už 12 let. A protože je to chlapík snaživý a o záhadách opravdu leccos ví, podařilo se mu dostat do mnoha televizních seriálů, mnohdy i značně prestižních. Objevil se v seriálech kanálů The Travel Channel, The History Channel, Sci-Fi Channel a dokonce i National Geographic Channel.

Okamžik jeho největší slávy ale nastal až roku 2010, kdy se stal jedním z producentů seriálu Ancient Aliens – Vetřelci starověku. Protože se pořad stal okamžitě hitem, stoupala i hvězda Tsoukalose. Jeho excentrický vzhled i radikální, často nepříliš podložené názory a svérázné vystupování vyvolaly samozřejmě i bouřlivou reakci na internetu.

Vtipálci ze serveru 4chan (a později Reddit) vytvořili sérii fotek-memů, kde si z Tsoukalose utahují – a nutno dodat, že velmi zdařile:

 

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Divoký Singapur Foto:
18:55 20:00
1%
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVLara Croft: Tomb Raider Foto:
20.15
DNES V TVPrinc a pruďas Foto:
22.20
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama