reklama

Fascinující příroda

štír Amoreuxův, pohoří Atlas, Maroko Foto:
27 dubna 2017 06:00
Štítíte se štírů? Mají svou jedovatou a odpor vzbuzující image oprávněně, nebo jde jen o pár jedovatých druhů a ti ostatní jsou neškodní?
Celý článek
Máte i vy takové záběry? Foto:
27 dubna 2017 06:00
Prestižní novinářskou soutěž Czech Press Photo nejspíš znáte. Zaměřuje se na zachycení jedinečných událostí z celého světa. Letos k ní přibyla velmi zajímavá sestřička, ve které hraje prim příroda.
Celý článek
Černé labutě jsou velmi vzácné a daly název celému fenoménu. Foto:
25 dubna 2017 06:00
Co jsou to černé labutě a jaký vliv mají na naše životy? Celé populace zvířat jsou kvůli tomuto jevu v ohrožení a netýká se to pouze zvířecí říše, nýbrž i naší společnosti…
Celý článek
Hlemýždi představují nečekanou hrozbu. Foto:
24 dubna 2017 06:00
Úřady na Havaji varovaly občany i návštěvníky, aby se za žádných okolností nedotýkali hlemýžďů a slimáků – jinak jim hrozí infekce doposud velmi vzácnou a současně značně nebezpečnou chorobou.
Celý článek
Jak hluboko dokáží některé organismy přežít? Foto:
22 dubna 2017 06:00
Nizozemští badatelé zjistili, že poslední útočiště mikroorganismů může být až 10 kilometrů hluboko. Popsali fungování extrémofilních bakterií a pustili se i do divokých spekulací o historii života na...
Celý článek
Pavouci mají vážně obrovský apetit. Foto:
21 dubna 2017 06:00
I přes své nelíbivé vzezření mají tito tvorové zásadní význam v otázce zachování ekologické rovnováhy naší země. Za rok spořádají dokonce víc potravy, než kolik je váha všech lidí na planetě.
Celý článek
Žirafy si poradí i s trnitou akácií Foto:
19 dubna 2017 06:00
Mladé plody stromové akácie obsahují kyanid – rostlina je tak chrání před předčasným spasením býložravci
Celý článek
Inteligence ke zbohatnutí zřejmě nestačí. Foto:
18 dubna 2017 06:00
K čemu je vlastně inteligence a co je zač? Tato otázka dalece přesahuje pole psychologie, které se nabízí, a zaměstnává čím dál více nejen antropology a kybernetiky, ale také biology.
Celý článek
Západ Slunce v Severním ledovém oceánu je krásný. Foto:
17 dubna 2017 06:00
Vědci, kteří popisují klimatické změny způsobené člověkem (a je jich drtivá většina), se často obávají, že tato událost ničí a poškozuje život na Zemi. Nová studie se na problém dívá jinak.
Celý článek
Globální oteplování vyvolává spoustu otázek. Foto:
14 dubna 2017 06:00
V dávné minulosti došlo vlivem růstu teplot a zvýšení hladiny oxidu uhličitého ke zmenšení některých zvířat. Poslední výzkum naznačil, že se historie může opakovat. Zmenší se i lidé?
Celý článek
První pražské slůně živě ze ZOO Praha

reklama