reklama

Facebook je virus! A dopadne stejně jako nemoc...

Facebook je virus Foto: Facebook je virusFoto: All

Facebook může opadnout jako nemoc, uvedli američtí vědci.

Sociální síť Facebook je jako nakažlivá nemoc zaznamenávající vrchol před začátkem ústupu. Uvedli to američtí výzkumníci, podle nichž Facebook ztratí 80 procent uživatelů do roku 2017, napsala agentura AFP.

Dva doktorští kandidáti Princetonské univerzity své tvrzení zveřejnili on-line ve studii, která ale ještě neprošla recenzním řízením. Na základě vzestupu a pádu serveru MySpace John Cannarella a Joshua Spechler tvrdí, že Facebook, který je největší on-line sociální sítí v dějinách, je předurčen k ohromnému propadu.

"Myšlenky, stejně jako nemoci, se šíří infekčním způsobem mezi lidmi, než nakonec odumřou. Už byly úspěšně popsány na základě epidemiologických modelů," napsali autoři studie. Aplikovali modifikovaný epidemiologický model, aby popsali dynamiku on-line sociálních sítí, k čemuž využili veřejně dostupné údaje Googlu.

Anketa

Používáte Facebook?

Výsledky rozhodně nevyznívají příznivě pro sociálního giganta, který má nyní více než 1,1 miliardy uživatelů po celém světě a příští měsíc oslaví deset let existence. Podle studie Facebook už od roku 2012 klesá, pokud jde o využívání dat. "Facebook čeká prudký pokles v následujících letech. Už do prosince 2014 se smrskne o 20 procent ze své maximální velikosti," uvedla studie.

"Extrapolace nejlepšího modelu do budoucna naznačuje, že Facebook projde v následujících letech rychlým poklesem a ztratí 80 procent své uživatelské základny v období let 2015 až 2017," dodala studie. Ta přichází v době, kdy průzkumy veřejného mínění naznačují, že pro mladší uživatele už Facebook přestává být zajímavý.

ČTK

Článek

Vztahy na Facebooku

Facebook dokáže předpovědět, kdy se vám rozpadne vztah

Facebook o nás ví všechno. Dokonce i věci, které o sobě sami ani netušíme...

Článek

FOTO: Thinkstock

Facebook jako špion: prozradí o vás úplně všechno

"Lajky" na Facebooku odhalují spoustu soukromých údajů, zjistila odborná studie.

Článek

Facebook

Facebook způsobuje depresi a izolaci, tvrdí vědci v nové studii

Lidé, kteří tráví spoustu času listováním Facebookem, jsou sociálně izolovanější a mnohem častěji v depresích než ti, kdo tohle nedělají.

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVdavinci 1. díl - Obrázek 3 Foto:
21.35

reklama