reklama

Budeme za pár let léčit hraním počítačových her? Případ z Kalifornie naznačuje, že je to možné!

Tohle je candy crush saga Foto: Tohle je candy crush sagaFoto: All

Ničí hry na mobilech zdraví? Příběh z Kalifornie jako případová studie – ale i náznak naděje...

Mohlo by se zdát, že nemůže být nevinnější hry než je Candy Crush Saga. Na mobilech i tabletech ji hrají denně desítky milionů lidí, jistou dobu byla dokonce nejhranější hrou světa.

Lékaři z nemocnice v San Diegu teď ale ve zprávě popisují, jak právě tato švédská hra vedla k závažným zdravotním problémům 29letého muže. Nejmenovaný muž z Kalifornie musel být hospitalizován poté, co si natrhl šlachu na pravé ruce – poté, co hrál delší dobu výše jmenovanou hru.

Podle nemocniční zprávy hrál muž Candy Crush Sagu prakticky pořád po dobu nejméně 6–8 týdnů. Ošetřující lékař dr. Andrew Doan popsal zranění jako velmi bolestivé; především ale zaznamenal, že muž musel cítit silnou bolest nejméně dva týdny – přesto dále pokračoval ve hraní.

Článek

To je DOOM Foto:

Lékaři objevili zbraň proti depresi: počítačové hry!

Další důkaz, že počítačové hry nejsou takové zlo, jak by si někdo rád myslel...

 

Přestože ho musel bolet každý pohyb palce s natrženou šlachou, hrál dál… Jak je to možné? Už řada odborných studií popsala hraní jako velmi uspokojivý fenomén. Tělo při něm (při úspěchu) vyplavuje hormony štěstí, takže tato biologická odměna je natolik silná, že přehluší varovné signály bolesti.

Jde o podobný fenomén jako u dálkových běžců, kteří na extrémních tratích sice trpí velkými bolestmi a jejich tělo je namáháno na samém okraji selhání – stejně však pokračují v běhu: působení protibolestivých hormonů vyplavovaných organismem je natolik silné, že pouhou fyzickou bolest bez problémů přehluší…

Na syndromy spojené s uspokojováním potřeb při hraní her už dřív upozornilo několik vědeckých prací a v několika amerických nemocnicích už dokonce experimentálně pracují s „herními terapiemi“. Fungují podle všeho dobře zejména v pooperačních stavech, kdy tímto způsobem tělo přirozeně uvolňuje dostatek látek potlačujících bolest…

Článek

games1 Foto:

Počítačové hry z nás dělají lepší lidi. Platí to i pro drsné střílečky

Počítačové hry představují pro spoustu lidí zlo. Nejnovější výzkumy však ukazují i jejich přínos. A není vůbec malý...
První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVExtant Foto:
20.15
DNES V TVVlak do neznáma Foto:
20.15
DNES V TVDuel Frost - Nixon Foto:
22.50
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35

reklama