reklama

Area 51 opravdu existuje! Potvrdila to už i CIA

Area 51 Foto: Area 51Foto: All

CIA přiznala existenci záhadné Oblasti 51 v nevadské poušti.

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) oficiálně připustila existenci přísně střežené vojenské zóny Oblast 51 v nevadské poušti. CIA potvrdila, že oblast sloužila například k testování špionážních letounů U-2 a Oxcart během studené války. Naopak o mimozemšťanech se CIA nezmínila. Ufologové se přitom domnívají, že úřady v oblasti ukrývají ostatky mimozemšťana.

Na oficiálních mapách je místo zakresleno nanejvýš jako vytěžený důl, ale třeba na Google Maps není znázorněno vůbec. Samozřejmě to není náhoda a navíc to nahrává celé řadě spikleneckých teorií. Že by prsty amerického utajení sahaly až do Google maps? Zdá se že ano. Ostatně není to poprvé, co by se něco podobného ukázalo. I "všemocný" a "nezávislý" Facebook odevzdával údaje o svých klientech americkým úřadům.

Nově zveřejněné dokumenty obsahují mapu vojenského komplexu, který leží zhruba 200 kilometrů severozápadně od Las Vegas, na okraji vyschlého solného jezera. Z podkladů vyplývá, že komplex byl využíván k méně strhujícím účelům, než je pohřbívání ufonů – především k testování špionážních zařízení.

Článek

Ufo nad kráterem Popocatepetlu Foto:

VIDEO: UFO nad Popocatepetlem. Nebo má divný jev vědecké vysvětlení?

Velkou pozornost si v současné době získává video podivného létajícího předmětu zpozorovaného nad mexickou sopkou Popocatepetl. Co je na něm ve skutečnosti?

Dokumenty rovněž odhalují, jak se areál zrodil coby součást testovacího komplexu amerického úřadu pro atomovou energii.

Ufologové jsou ale přesvědčeni, že Oblast 51 stále skrývá například ostatky mimozemšťana z údajného létajícího talíře, který se v roce 1947 zřítil poblíž městečka Roswell. Na toto téma bylo napsáno mnoho knih a natočeno mnoho filmů, včetně snímku Den nezávislosti z roku 1996.

CIA dokumenty zveřejnila na žádost pracovníka Národního bezpečnostního archivu Univerzity George Washingtona Jeffreyho Richelsona. Ten se zajímal o historii programu špionážních letounů U-2.

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama