reklama

Číňan pašoval vzácné bílé tygry, měl pro to neuvěřitelnou výmluvu!

Bílý tygr - bílý skvost mezi šelmami Foto: Bílý tygr - bílý skvost mezi šelmamiFoto: Birmingham UK

Tygra pozná každý a bílého tygra… pozná i policista.

Policie na jihu Číny zadržela na konci minulého týdne muže, který v kufru svého osobního automobilu převážel nelegálně a v mrňavých klecích tři koťata vzácných bílých tygrů. Při zadržení se muž vymlouval, že je našel na ulici a považoval je za obyčejné dospělé kočky. To mu policie pochopitelně neuvěřila a pašerák putoval do vězení.

Policisty v prefektuře Chu-čou při běžné kontrole zaujal podivný zápach vycházející z automobilu. V kufru pak našla tři podvyživené kočky. Ačkoli policisté nebyli experti na šelmy, tak na první pohled rozeznali, že se nejedná o obyčejné kočky, jak tvrdil přistižený muž. Přivolaný biolog je pak správně identifikoval jako bílou formu tygra bengálského. Pašerák poté přišel s další výmluvou – tvrdil, že je ošetřovatelem v zoo, odkud tygříky transportuje do jiné zoologické zahrady. Nebyl však schopen doložit své vyprávění jediným důkazem. Skončil ve vězení a tygřata v zoologické zahradě...

Tato historka sice působí docela vtipně, dokazuje však velmi smutnou situaci, která v Číně panuje. Tygří orgány jsou totiž velmi vyhledávanou součástí tzv. tradiční čínské medicíny. Z tygra se v tomto nevědeckém lékařském systému využije prakticky všechno: svaly, varlata, kosti, tuk i vousy. Všechny jen čistě ze symbolických důvodů – tygr je silné zvíře, proto má mít vše z něj velkou léčebnou sílu...

V Číně žije ve volné přírodě asi padesátka volně žijících tygrů čínských, v současné době zřejmě nejohroženějšího druhu tygra vůbec. Protože je v zemi logicky nedostatek tygrů pro „léčení lidí“, vznikl zde obrovský byznys s pašováním mrtvých i živých tygrů a jejich částí. Nejčastěji se sem dovážejí z Ruska, Thajska a Indie, je vcelku jedno, o jaký tygří druh se jedná… Mezinárodní obchod je samozřejmě v přímém rozporu s mezinárodní konvencí známou pod zkratkou CITES ( Convention on International Trade in Endangered Species).

Obecně je likvidace tygrů pro „lékařské“ účely v Asii a Číně zejména poměrně velkým problémem bez ohledu na fakt, že vědecké důkazy fungování tygřích vousů na zvýšení potence tak nějak… chybí.

Text MK

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama