reklama

Šílené! Podívejte se, jak trénují nejlepší profi hráči StarCraftu

StarCraft a Korea Foto: StarCraft a KoreaFoto: All

Hrát si na počítači a ještě tím vydělávat velmi slušné peníze, to je asi sen spousty lidí. Ale ona to zase taková legrace není…

Ti nejlepší hráči StarCraftu si vydělají asi 2,5 milionu korun ročně. A nedělají nic jiného, než že si hrají. Ale moc zábava to není – trénink na profi hráče je totiž pekelný…

Aby se mohl skvělý hráč stát tím nejlepším, musí hraní zasvětit celý svůj život. Světová špička žije a trénuje ve vilách, kde spolu hráči jednotlivých týmů tráví většinu času. Nejvíc těchto tréninkových zařízení najdete v Jižní Koreji, odkud pochází spousta těch nejlepších.

„Hráči trénují šest dní v týdnu, volno mají jen jediný den,“ popsal manažer Paul Kim magazínu Bussines Insider, jak vypadá život mladých talentů. „Spí v místnostech podle toho, za jakou rasu hrají – v jedné Terrani, vedle Zergové a ještě dál Protossové.“ Život v těchto tréninkových kempech je velmi spartánský, vilky uvnitř připomínají jen kasárna.

Článek

Z legendární hry Counter-Strike

Už v 15.30 ZDE! Online přenos z turnaje Counter-Strike!!

Už tento pátek 21. února uvede web prima-cool.cz unikátní osmihodinový živý přenos z turnaje v počítačové hře Counter-Strike. Začínáme v 15.30.

Redaktoři magazínu Edge Online se do jednoho z těchto kempů podívali a popsali ho takto: “Vypadá to jako v kasárnách. Každý hráč má jednu palandu a jednu skříňku na věci.“ Výjimkou byl jeden z nejúspěšnějších hráčů světa, Korejec Lee Yun Yeol hrající pod nickem NaDa – ten měl skříňky dvě, ale jen proto, že jedna byla plná trofejí, které už vyhrál…

Také život dost připomíná armádní dril, ale trošku časově posunutý: „Budíček v 10 dopoledne, od 11 do 15 trénink. Pak hodinka na oběd a zase návrat před monitor. Další trénink do osmi do večera, po němž následuje zase hodina na večeři a třetí runda tréninku do jedné do rána… Někdy se tedy hraje i 14 hodin denně!

Podívejte se, jak rychlé jsou ruce těch nejlepších hráčů světa:


Jak trénuje pařan

Trénink nespočívá jen v tom, že si kluci hrají. Jeho součástí je také tělesné cvičení, zejména zápěstí – spousta profi hráčů totiž trpí syndromem karpálního tunelu. Procvičují si tedy prsty i zápěstí: jen tak mohou dosáhnout hranice 300 APM (neboli akcí) za minutu. Hráči ale také zkoušejí týmové taktiky a strategie, pomocí matematických modelů analyzují nejrůznější možnosti ve hrách a také trénují psychiku.

Tak jako ve všech sportech totiž i při profesionálním hraní záleží na psychice hodně. Jeden z nejlepších hráčů StarCraftu na světě, Američan s přezdívkou IdrA tvrdí, že existují extrémně talentovaní hráči, kteří v tréninku prakticky nikdy neprohrají, ale na turnaji vypadnou kvůli trémě třeba hned v prvním kole. Protože IdrA musel kvůli svým hysterickým záchvatům a nevhodnému chování, když byl pod tlakem, letos kariéru ukončit, není důvod jeho argumentům nevěřit…

Jak vypadá vila, kde nejlepší hráči SC2 žijí a trénují? Podívejte se:

Mohlo by vás zajímat:

Článek

sc2

Lidé proti mimozemšťanům: válku o vesmír vyhraje člověk

Alespoň nějaká dobrá zpráva: kdyby došlo k mezihvězdnému konfliktu s nepřátelskými civilizacemi, lidstvo by mělo díky svým vlastnostem velkou šanci na výhru.

Článek

Hráč Foto: Thinkstock

Pomáhají počítačové hry, anebo škodí? Definitivní a jasná odpověď!

Máme pro vás jednoznačnou odpověď na otázku, která trápí hráče i jejich rodiče.

Článek

games1

Počítačové hry z nás dělají lepší lidi. Platí to i pro drsné střílečky

Počítačové hry představují pro spoustu lidí zlo. Nejnovější výzkumy však ukazují i jejich přínos. A není vůbec malý...

První pražské slůně živě ze ZOO Praha
TV PROGRAM
Stanice právě nevysílá
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15

reklama